Словаччина схвалила новий пакет військової допомоги та 300 генераторів для України

Словаччина схвалила новий пакет військової допомоги та 300 генераторів для України

Словаччина схвалила новий пакет військової допомоги Україні, куди, зокрема, увійде система розмінування. Також планують передати близько 300 генераторів, повідомляє глава уряду України Денис Шмигаль після зустрічі з делегацією міністрів словацького уряду: міністром закордонних справ Растіславом Качером, міністром оборони Ярославом Надєм та міністром економіки Карелом Гірманом.

За словами Шмигаля, міністри обговорили потреби України в енергетичному обладнанні.

"Через російські обстріли майже половина теплової генерації України пошкоджена або знищена. Залишаються окупованими ЗАЕС, Каховська ГЕС. Тому підтримка Словаччини зміцнює нашу стійкість у проходженні зими. Міністри уряду Словаччини підтвердили свій намір допомагати Україні зі зброєю, фінансами, санкціями та членством у ЄС. Дякуємо прем’єру Едуарду Геґеру та всьому словацькому народу, що стоїте сьогодні поряд з українцями", — додав Шмигаль.

Словацькі міністри в Україні — Суспільне
8 грудня в Києві відбулася зустріч прем’єр-міністра України Шмигаля з делегацією міністрів Словацької Республіки: міністром закордонних та європейських справ Растіславом Качером, міністром оборони Ярославом Надєм та міністром економіки Карелом Гірманом. Фото: уряд України

Яка роль Словаччини у війни Росії проти України

У листопаді 2022-го уряд Словаччини передав Україні 30 бойових машин піхоти БМП-1. А влітку на восени Словаччина передала Україні самохідні артилерійські установки Zuzana 2.

Керівництво Словаччини від початку повномасштабної війни висловлює підтримку Україні, допомагає зброєю, боєприпасами та засуджує дії Росії. Водночас у країні є проблема з дезінформацією та російськими наративами — про це свідчить одне з опитувань серед населення Словаччини.

На початок