Динамо — 93 роки. Вісім пам’ятних матчів в історії "біло-синіх"

Динамо — 93 роки. Вісім пам’ятних матчів в історії "біло-синіх" Associated Press

13 травня виповнюється 93 роки від заснування київського “Динамо” у 1927 році. За цей час столичний клуб завойовував титули, з розгромним рахунком долав грізних грандів, доходив до півфіналу єврокубків, лишав позаду принципових суперників, дивував Європу талантом Блохіна, Шевченка, Реброва. Суспільне пропонує пригадати найяскравіші матчі в історії киян.

Динамо Київ — Атлетіко Мадрид, 3:0, 1986

1986 рік є знаковим в майже сторічній історії київського клубу. Під наставництвом легендарного Валерія Лобановського динамівці вдруге стали володарями Кубка володарів кубків. У фіналі, який відбувся 2 травня в Ліоні, “біло-сині” не залишили шансів іспанській команді, 3:0. Голами в переможному складі “Динамо” відзначилися Олександр Заваров, Олег Блохін та Вадим Євтушенко.

Динамо — Барселона, 7:0 за сумою матчів, 1997

Після виїзної перемоги над ПСВ та нічиї з "Ньюкаслом" в груповому етапі Ліги чемпіонів, українські вболівальники очікували успіху і в зустрічі з каталонським грандом. Повернення до клубу Валерія Лобановського додало впевненості. Але малоймовірно, що хтось перед матчем очікував розгрому грізного суперника. Гол-красень Реброва з дуже гострого кута на старті матчу, і ще два від Юрія Калитвинцева та Юрія Максимова, подарували українським вболівальникам сенсацію, 3:0.

На “Камп-Ноу” іспанцям не вдалося взяти реванш. “Динамо” шокувало блаугранас хеттриком Андрія Шевченка лише в першому таймі, а в другому завершив справу невгамовний Сергій Ребров, 0:4. До речі, цей матч у європейських ЗМІ називають одним із найвизначніших в історії Ліги чемпіонів.

Динамо — Реал Мадрид, 2:0, 1999

У чвертьфінальній стадії Ліги чемпіонів "Динамо" сенсаційно спинило шлях чинного переможця турніру - мадридського "Реала". Перша зустріч у Мадриді завершилася нічиєю 1:1, єдиний гол забив Шевченко. Вдома ж, за присутності близько 90 000 глядачів, кияни вже не були такими стриманими. У другій половині зустрічі динамівці спіймали суперника на контратаці, і Андрій Шевченко відкрив рахунок. І за десять хвилин до свистка з асисту Реброва "Шева" вдруге вразив ворота мадридців, які вже не спромоглися на відповідь. 2:0.

Динамо — Баварія, 3:3, 1999

7 квітня на газоні “Олімпійського” велася битва між київським “Динамо” та мюнхенською “Баварією” за путівку до фіналу Ліги чемпіонів. Драматичний матч розпочався на позитивній для українців ноті: Андрій Шевченко ще у першому таймі відзначився дублем, і гол у роздягальню від німців не знітив киян: перевагу в два м’ячі відновив Віталій Косовський. Утім, в останні хвилини перемога вислизнула від підопічних Лобановського: мюнхенці забили ще двічі й зробили рахунок нічийним, 3:3. Мінімальна перевага у матчі-відповіді стала для “Баварії” перепусткою до фіналу, а динамівці з того часу так далеко в Лізі чемпіонів не доходили.

Динамо — Спартак, 8:2 за сумою матчів, 2008

Годі й говорити, наскільки принциповий суперник дістався киянам на порозі до групового етапу Ліги чемпіонів-2008/2009. Перемогти московський клуб на виїзді було справою честі. Але суперник швидко повів у рахунку, виглядав упевненіше. Динамівці ж свій перший удар по воротах завдали лише на 17-й хвилині. А далі — впіймали кураж: два голи відкрили талант Артема Мілевського, дубль на свій рахунок записав і Ісмаель Бангура, 1:4.

Матч-відповідь у Києві завершився для "Спартака" та російських вболівальників ганебним дежавю. Підопічні Сьоміна перемогли із дзеркальним рахунком, а серед головних героїв зустрічі знову опинився Мілевський, який оформив дубль. Ще два м'ячі записали до активу Бангура й Алієв, 4:1.

Шахтар — Динамо, 2009, 2:1

Сезон 2008/2009 став для динамівців найуспішнішим у єврокубках двотисячних. Хоча у Лізі чемпіонів підопічні Сьоміна не вийшли з групи, але продовжили виступи в останньому Кубку УЄФА (після 2009-го він став Лігою Європи). Кияни в емоційному матчі лишили позаду потужну "Валенсію", здолали харківський "Металіст", розромили 3:0 нинішнього чемпіона Франції ПСЖ. А півфінал Кубка УЄФА звів на полі два українських клуби й принципових суперників в національному чемпіонаті - Динамо та Шахтар. Перший матч у Києві завершився нічиєю 1:1, тож доля перепустки до фіналу вирішувалася саме в донецькому поєдинку. Гол Бангура не врятував "біло-синіх" від поразки, до фіналу пройшли донеччани, які у підсумку й виграють свій найвизначніший трофей.

Динамо — Евертон, 5:2, 2015

Матч проти "Евертона" можна вважати одним із найкращих у новій історії київської команди. Після поразки в Англії 2:1 в рамках 1/8 фіналу Ліги Європи в рідних стінах підопічні Сергія Реброва здійснили неймовірний камбек і вперше за 22 роки позбавили Англію представництва у чвертьфіналі єврокубків. Рахунок відкрив Андрій Ярмоленко, але "іриски" швидко зрівняли. Після цього динамівці відповіли чотирма м'ячами (Теодорчик, Велозу, Гусєв, Антунеш), тоді як англійці спромолися лише на іще один гол престижу.

Динамо — Бешикташ, 6:0, 2016

Якщо для української команди цей матч заключного туру групового етапу Ліги чемпіонів з точки зору турнірного становища значення вже не мав, то турецькому гранду перемога відчиняла двері до першого для них плейоф. Але кияни мали свої плани, що дало плоди у вигляді найбільшого розгрому на груповій стадії Ліги чемпіонів в історії клубу. Авторами шести м'ячів у ворота "Бешикташу", якого деморалізувало ще й вилучення, стали Артем Бесєдін, Андрій Ярмоленко, Віталій Буяльський, Дерліс Гонсалес, Сергій Сидорчук та Жуніор Мораес.

Тож столичний клуб має багату історію з яскравими сторінками. Утім, у нинішніх реаліях, де "біло-сині" посідають третє місце турнірної таблиці УПЛ, після відновлення сезону динамівцям на чолі з Олексієм Михайличенком є що доводити своїм вболівальникам.

Олімпіада-2020Паралімпійський спортБаскетболВодний спортКомандні види спортуФормула 1MMAФехтуванняКіберспортІншеОлімпійський спортЗимовий спортPress Start