Пошкоджені будинки та комунальні установи. У Кочубеївській громаді на Херсонщині оцінюють збитки після обстрілів

Пошкоджені будинки та комунальні установи. У Кочубеївській громаді на Херсонщині оцінюють збитки після обстрілів

Пошкоджені будинки та комунальні установи. У Кочубеївській громаді на Херсонщині оцінюють збитки після обстрілів
Школа у с. Кочубеївка, 17 листопада 2022 року. Фото: Кочубеївська сільська військова адміністрація/Facebook

У Кочубеївській громаді на Херсонщині працює комісія, яка проводить оцінку пошкодження будівель та комунальних установ. Про ситуацію у громаді під час онлайн пресконференції у Медіацентрі ІРС розповіла начальниця Кочубеївської сільської військової адміністрації Людмила Костюк.

За попередніми підрахунками, на відновлення комунальних будівель необхідно десь 10-15 мільйонів гривень. Частково в громаді десь полагодили будинки коштом донорів, каже Людмила Костюк.

"В селі Заградівка в будинок культури прилетіло саме в дах. Є зруйновані ФАПи. У нас немає можливості самим відновити це. Зараз комісія підраховує ці збитки, скільки нам необхідно треба буде коштів на відновлення. Громаду розграбували. До війни ми закупили новий автобус і його забрали, викрали усю оргтехніку з усіх комунальних установ або її розтрощили. Також вкрали машини швидкої допомоги", — розповіла начальниця Кочубеївської сільської військової адміністрації.

За словами Людмили Костюк, житлових будинків, які зазнали пошкоджень, приблизно 200 — це по всій громаді в 14 населених пунктах. Близько 20 будинків не підлягають відновленню. Там, де були незначні руйнування, їх люди вже відновили. Пошкоджені майже всі комунальні установи, особливо в Кочубеївці, Заградівці. Приватний сектор найбільше постраждав в Орлові.

"Ситуація різна в населених пунктах. Від обстрілів найбільше постраждала Заградівка та Орлове. Ще Наталине і Новобратське. Ці села обстрілювали найбільше, всі три місяці. І людей загиблих там найбільше, на жаль. Сьогодні проживає 1600 осіб. Всього до війни проживало 3000. Кочубеївська громада — найменша громада в Херсонській області", - каже Людмила Костюк.

Жителі громади продуктами, гуманітарною допомогою забезпечені, існує потреба є у шифері. Наразі забезпечують дровами сім‘ї певних категорій: багатодітні, люди з інвалідністю, пенсіонери, сім‘ї військовослужбовця — вони отримують 2 куби на одне домогосподарство.

За словами Людмили Костюк, з травня у громаді працюють Центр первинної медичної допомоги і Кочубеївська амбулаторія, на їх базі - лікарі без кордонів. Там створений стабілізаційний пункт. Крім того, що вони надають медичну допомогу, вони ще допомагають відновлювати роботу.

"Ми відновили роботу повністю в Центрі. Там був пошкоджений дах, вибиті двері. В амбулаторії коштом лікарів без кордонів ми перекрили дах і зробили ремонт, який дозволяє в таких умовах працювати. Це не капітальний ремонт, але працювати можна. В Кочубеївській школі відновили дах. В одному селі ФАП відремонтували. Інші приміщення, які не використовуються ми позабивали дірки, вікна і двері. Зараз шукаємо коштом чого ми це будемо робити", — каже начальниця Кочубеївської сільської військової адміністрації.

Раніше у громаді працювало стаціонарне відділення Укрпошти, де люди могли отримати пенсії, оплатити комунальні послуги і зняти готівку. Банкоматів не було, бо це невелике село.

"На сьогодні у нас не працює стаціонарне відділення Укрпошти. Працюють виїзні, раз в місяць приїжджають. Такої можливості, як зняти кошти зараз немає. В магазинах термінал запрацював. Зняти готівку у нас - це проблема. Необхідно їхати в Кривий Ріг. допомоги в центрі. Наші люди повертаються. Є, це десь близько 70 осіб, які виїхали з інших населених пунктів, які зараз під обстрілами. Це Берислав, Козацьке, Веселе і Херсон. Подали всі необхідні листи, ми ще в жовтні їх подавали, щоб нам поновили доступ до всіх соціальних реєстрів. Ми не можемо у себе на території оформити статус ВПО. Якщо у людей є "Дія", то ми допомагаємо їм це оформити так. Також нам необхідно створити пункт незламності. Цільова аудиторія, - це ті люди, які виїжджають. Взимку людям треба буде виїжджати і їм необхідно буде зупинитися. Коштом програми "Добре" ми закуповуємо меблі, постільне, обладнання для кухні. Це буде на базі нашого опорного закладу", — говорить начальниця Кочубеївської СВА.

Як розповіла Людмила Костюк, на території громади офіційно підтверджено два факти колаборації.

"Один вже засуджений, а по іншому справа ведеться. Один провів степами військових РФ до нашої громади. Ця людина до війни проживав не у нас, але він місцевий. Його люди потім пов‘язали і передали службам. Інший по хатах водив, здавав, де є учасники АТО, показував місця, де можна вийти безпечніше", — каже Людмила Костюк.

Що відомо

  • На Херсонському напрямку армія РФ обороняється. 7 грудня з артилерії обстріляла понад 10 населених пунктів. Зокрема, околиці Херсона, Осокорівку, Золоту Балку та Дудчани.

Читайте також

Як діяти під час обстрілів: рятувальники пояснили херсонцям правила поведінки

288 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок