В Івано-Франківську відкриють "Парк депортованих сіл"

В Івано-Франківську відкриють "Парк депортованих сіл"

В Івано-Франківську відкриють "Парк депортованих сіл"
Facebook

В Івано-Франківську на території меморіального комплексу "Дем’янів Лаз" планують відкрити пам'ятник зниклим внаслідок депортації селам "Парк депортованих сіл". Про це журналістам Суспільного повідомив директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери Ярослав Коретчук.

"Ідея не є нова. Вона визріла в середовищі музею близько двох років. В районі урочища Дем'янів Лаз є земельна ділянка. На ній ми вирішили розмістити певні символи депортованих сіл, адже на Прикарпатті в ході національно-визвольної боротьби ряд сіл було депортовано повністю. Жителів відселили, а населені пункти зруйнували", - розповідає Ярослав Коретчук

В цьому парку організатори планують встановити одвірки із дверима, які символізуватимуть зруйноване житло, втрачену домівку, вирвані з корінням людські долі. Також між дверима прокладуть доріжки і розмістять інформаційні таблички з даними, якому саме конкретному селу встановлений цей пам'ятний знак.

"На сьогодні відомо про дванадцять прикарпатських сіл, які знищила радянська влада, але процес дослідження триває. На жаль, карантин перервав нашу роботу у Державному архіві Івано-Франківської області. Ми вивчали документи радянської влади, у яких йшлося про депортацію. Зараз ми призупинили наше дослідження, але обов'язково його відновимо", - каже директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери Ярослав Коретчук.

Профінансувати проєкт повинні були з обласного бюджету у разі перевиконання планових надходжень. Проте через карантин і пандемію невідомо, чи вдасться реалізувати його цього року.

Пам'ятник "Парк депортованих сіл" планували відкрити в межах відзначення Року пам’яті депортацій українців у ХХ столітті, яким Івано-Франківська обласна рада проголосила 2020-й рік.

На початок