Єврокомісія представила рекомендації для поетапного відкриття кордонів і туризму в ЄС

Єврокомісія представила рекомендації для поетапного відкриття кордонів і туризму в ЄС

Єврокомісія представила рекомендації для поетапного відкриття кордонів і туризму в ЄС pixabay

Виконавчий орган ЄС запропонував план та список рекомендацій для поступового відкриття кордонів та відновлення туризму на території Європейського союзу.

Один з головних розділів документа на сайті Єврокомісії присвячений відновленню свободи пересування територією Євросоюзу та скасуванню внутрішнього прикордонного контролю.

Зокрема, країнам, яким вдалося подолати пік поширення COVID-19, рекомендується зняти обмеження на свободу пересування. У разі якщо епідемічна ситуація в країні не дозволяє загальне зняття обмежень, тоді країна має хдійснювати поетапний план зняття карантинних обмежень. Представники Єврокомісії додали, що підхід до зняття обмежень повинен бути гнучким і включати можливість повторного посилення заходів.

У документі зазначено, що відкриття кордонів повинно проводитися на основі трьох критеріїв :

  • епідеміологічний (з акцентом на області, де ситуація поліпшується, на основі рекомендацій Європейського центру з профілактики та контролю захворювань (ECDC) та з використанням регіональної карти, розробленої ECDC);
  • здатність застосовувати заходи стримування впродовж усієї подорожжі, в тому числі на прикордонних переходах, включно з додатковими гарантіями та забезпеченням дистанції;
  • економічні та соціальні міркування, спочатку визначають пріоритетність транскордонного переміщення в ключових областях діяльності, влючно з особистими причинами.

Окремо наголошується на принципі недискримінації: у разі, коли держава-член вирішує відкрити кордони та дозволити в'їзд на її територію або в конкретні регіони і райони, вона повинна дозволяти поїздки з усіх районів, регіонів чи країн в ЄС з аналогічними епідеміологічними умовами.

Обмеження повинні бути скасовані без будь-якої дискримінації для всіх громадян ЄС і всіх жителів цієї держави, незалежно від їх національності, і повинні застосовуватися до всіх частин ЄС у схожій епідеміологічної ситуації.

Що планує ЄС

У керівництві Єврокомісії викладено низку рекомендацій, наприклад, необхідність обмеження контактів між пасажирами та транспортними працівниками та самими пасажирами, зменшуючи, де це можливо, щільність пасажирів. Відповідно до настанов, пасажири повинні використовувати засоби індивідуального захисту.

Згідно з правилами ЄС, мандрівники також мають право вибору ваучерів або грошового відшкодування за скасовані транспортні квитки (літак, поїзд, автобус та паром) або пакетні подорожі.

Раніше представники найбільшої консервативної фракції в Європарламенті — Європейської народної партії (EVP) — вимагають від голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн скасувати прикордонний контроль в країнах Євросоюзу з 15 травня.

У поширеному та підписаному керівниками національних делегацій 12 травня листі йдеться про те, що закриття кордонів на початковому етапі поширення вірусу було виправданим рішенням, але зараз ситуація в країнах Євросоюзу знаходиться приблизно на одному рівні, й обмеження втратили сенс, передає DW.

Окрім цього, у листі озвучено вимогу скасувати обов'язковий карантин для громадян Євросоюзу, які в'їжджають в інші країни ЄС. У середу, 13 травня, Єврокомісія збирається представити план щодо поступового відкриття внутрішніх кордонів у ЄС. Він розрахований на кілька місяців.

Що відомо

  • Із 11 травня послабила карантин не лише Україна, а й деякі інші європейські країни, які частково зняли обмеження вперше або вже перейшли до наступних етапів послаблення.
  • Лідери ЄС на саміті 18 березня схвалили закриття зовнішніх кордонів ЄС і Шенгенської зони мінімум на 30 днів.
  • Обмеження не стосуються громадян, які мають право на проживання в ЄС, а також дипломатів, співробітників посольств. Також винятками є лікарі, медпрацівники та експерти, які допомагають у боротьбі з коронавірусом.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди