У Рівному навчають на операторів дронів. Як це відбувається та які умови

У Рівному навчають на операторів дронів. Як це відбувається та які умови

Ексклюзивно
У Рівному навчають на операторів дронів. Як це відбувається та які умови
Слухачка курсів під час навчання на оператора дрона, жовтень 2022 року . Фото: центр профтехосвіти служби зайнятості

У Рівному готують операторів безпілотних літальних апаратів, тобто дронів. Про набір другого потоку слухачів Суспільному розповіла заступниця директора Рівненського центру профтехосвіти Служби зайнятості Оксана Зигалова. За один курс вони навчають десяток людей. Подібні курси запровадили вперше.

Навчати операторів дронів у центрі профтехосвіти служби зайнятості взялися у жовтні 2022 року. Серед перших слухачів були і цивільні, і військові. У грудні вирішили оголосити новий набір, каже Оксана Зигалова.

"Зініціював ці курси директор обласного центру зайнятості. Навчання для зареєстрованих безробітних відбувається за кошти Фонду загальнообов'язкового державного соцстрахування України на випадок безробіття та за можливості працевлаштування. Для інших — платно", — пояснює вона.

На заняття у жовтні, розповідає Оксана Зигалова, був великий ажіотаж. Прийняли багато заяв, але навчали тих, хто подав їх першими. Закінчили курси дев'ятеро людей.

"Всі задоволені. Зараз вирішили повторити. Основна вимога — наявність сучасного смартфона, тому що через нього робиться підключення до дрона, аби ним керувати і базові знання комп'ютера, тому що у програму входить також монтаж відзнятого фото і відео", — продовжує заступниця директора.

Щодо вікових обмежень, зазначила вона, то слухач не обов'язково має бути повнолітнім. У групу можуть набрати максимально десять людей, аби їх якісно навчати. Навчання триває чотири дні.

"Орієнтовна дата, з якої плануємо почати навчання — 13 грудня. Щодо вартості, то вона залежить від кількості охочих навчатися, але це точно не буде більше, ніж 1 700 грн", — уточнила Оксана Зигалова.

Інформація щодо умов навчання ТУТ.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

На початок