Зеленський і Дух України стали "людиною року" за версією журналу Time

Зеленський і Дух України стали "людиною року" за версією журналу Time

Обкладинка журналу Time з портретом Володимира Зеленського
. Фото: Time/Facebook

Президент України Володимир Зеленський і Дух України стали "людиною 2022 року" за версією журналу Time. Журнал вийшов з обкладинкою з портретом українського президента і заголовком "Людина року: Володимир Зеленський і Дух України".

За словами журналіста Time Саймона Шустера, успіх Володимира Зеленського як військового лідера ґрунтується на тому, що його мужність "заразлива". Це поширилося серед політичного керівництва України в перші дні вторгнення, коли всі зрозуміли, що президент залишається у Києві.

Видання називає відмову Зеленського виїхати з країни історичним прецедентом, адже багато лідерів держав під час криз їдуть у безпечне місце.

Time згадав лідерів, які виїжджали:

  • Президента Афганістану Ашрафа Гані, який втік зі своєї столиці, коли наблизилися сили Талібану.
  • Президента України Віктора Януковича, який утік із Києва до Росії, коли протестувальники захопили його резиденцію у 2014 році.
  • Лідерів Албанії, Бельгії, Чехословаччини, Греції, Польщі, Нідерландів, Норвегії та Югославії, які на початку Другої світової війни, зокрема, втекли від наступу німецького Вермахту та пережили війну в еміграції.

"У біографії Зеленського було небагато, щоб передбачити його готовність вистояти і боротися. Він ніколи не служив в армії і не виявляв особливого інтересу до її справ. Він був президентом лише з квітня 2019 року. Його професійні інстинкти виникли з життя актора на сцені, спеціаліста з імпровізації комедії та продюсера в кінобізнесі", — йдеться у матеріалі.

Time зазначає, що цей досвід має свої переваги, тому ще Зеленський вміє адаптуватися і не нервувати під тиском.

"Він умів читати натовп і реагувати на його настрої та очікування. Тепер його аудиторією став увесь світ. Він вирішив не підвести їх. Його рішення залишитися на території комплексу перед обличчям можливого вбивства стало прикладом, оскільки його підлеглим було складніше втекти", — зазначає автор.

За словами Шустера, замість того, щоб рятувати своє життя, багато українців хапали будь-яку зброю, яку могли знайти, і кинулися захищати свої міста від загарбників, озброєних танками та ударними гелікоптерами.

"Військова теорія не враховує звичайних чуваків у спортивних штанях і мисливських рушницях", — процитував журналіст Головнокомандувача Валерія Залужного, який говорив про оборону Києва в перші тижні вторгнення.

Також видання відзначило український дух, і невдовзі опублікує другу частину сюжету "Людина року" TIME про людей, які втілюють Дух України.

Раніше президент України Володимир Зеленський став "Людиною року" за версією британського видання Financial Times. Його визнали “втіленням мужності та стійкості українського народу в його боротьбі проти російської агресії”.

Що відомо про міжнародне визнання Зеленського

Президент України Володимир Зеленський став найвпливовішою людиною 2022 року за результатами опитування читачів американського журналу Time.

За українського лідера віддали свої голоси понад 3,3 мільйона читачів (5% голосів).

"Коли в лютому російські війська почали повномасштабне вторгнення в Україну, Зеленський, комік, який не мав політичного досвіду до обрання президентом України у 2019 році, вийшов на світову арену і згуртував лідерів для підтримки України", — писало видання.

Читайте також

Зеленський — людина року, СБУ в УПЦ МП, США узгодили ще 800 млн доларів Україні. 287-й день війни. Онлайн

На початок