НБУ випустив пам’ятну медаль "Київщина. Міста героїв"

НБУ випустив пам’ятну медаль "Київщина. Міста героїв"

НБУ випустив пам’ятну медаль "Київщина. Міста героїв"
Фото: НБУ

Національний банк України випустив в обіг пам'ятну медаль "Київщина. Міста-героїв: Буча, Гостомель, Ірпінь". Це друга медаль серії, присвяченої містам-героям. Про це повідомили в пресслужбі установи.

"Пам'ятна медаль присвячена стійкості, витримці та героїзму громадян і вшануванню пам’яті загиблих", — йдеться у повідомленні.

На аверсі медалі розміщено стилізовану композицію, сформовану з мап міст Київщини, а саме Гостомеля, Бучі, Ірпеня, які в поєднанні нагадують форму серця. Вгорі — російський десантник з простріленим парашутом та літак "Мрія". В центрі — дзеркальна сльоза.

Пам’ятна медаль "Київщина. Міста героїв
Фото: НБУ

Також на монетах зображено стилізовану квітку, вікна будинків, кулі, що летять, і зображення, що символізують рани.

Пам’ятна медаль "Київщина. Міста героїв
Фото: НБУ

На реверсі медалі на дзеркальному тлі зображено дівчинку на гойдалці, у якої розривається стрічка для волосся, що символізує перерване життя. Внизу композиції — відбитки брудних чобіт ворога, який вторгся в мирне життя українців.

Тираж медалі 100 тисяч штук.

Що відомо:

  • У листопаді 2022 року у звільненому Херсоні Нацбанк України презентував першу пам’ятну медаль із серії, присвяченої містам-героям. На ній зображені події, які відбувалися у Херсоні на початку окупації — херсонець на бронетранспортері з українським прапором на мітингу проти російських окупантів, а також краєвиди довоєнного міста.
  • В НБУ презентували обігову пам’ятну монету "Сили територіальної оборони Збройних Сил України". Ця монета ідентична звичайній обіговій монеті номіналом 10 гривень зразка 2018 року, але її реверс — тематичний, присвячений військовослужбовцям Сил територіальної оборони ЗСУ.
  • Нацбанк вирішив використовувати пам’ятні монети спеціальних випусків серії "Збройні Сили України" номіналом 10 гривень під час готівкових розрахунків. Вони мають щодня нагадуватимуть мільйонам українців про українських захисників, які зараз на полі бою відстоюють право України на свободу.
  • Нацбанк ввів в обіг пам’ятну монету на честь ЗСУ. Вона присвячена Силам спеціальних операцій і продовжує серію "Збройні Сили України". Гаслом цього роду військ обрано бойове гасло Святослава Хороброго "Іду на ви! ".
  • Національний банк представив нову пам’ятну монету, присвячену Військово-Морським Силам ЗСУ. На аверсі зображена емблема Сил спеціальних операцій ЗСУ, праворуч від якої – малий Державний Герб України.

Читайте також

"Зброя Перемоги". Укрпошта випустила нову марку до Дня ЗСУ

СБУ в УПЦ Московського патріархату, Литва анулювала ліцензію "Дождя". 287-й день війни. Онлайн

На початок