Ніна Лемеш очолюватиме відділення НОК України на Чернігівщині

Ніна Лемеш очолюватиме відділення НОК України на Чернігівщині

Доповнено
Ніна Лемеш очолюватиме відділення НОК України на Чернігівщині
ФОТО: Євгеній Ворох

Ніна Лемеш стала головою Національного олімпійського комітету України в Чернігівській області. Сьогодні, 7 грудня, вона перемогла на виборах голови відділення та змінила на посаді Валерія Куліча, який обіймав цю посаду останні вісім років та напередодні склав свої повноваження.

Лемеш була єдиною кандидаткою. Свої голоси "за" її кандидатуру віддали 50 делегатів, з 56 присутніх.

Як розповіла вона в інтерв'ю Суспільному, основним завданням для себе бачить збереження здобутків за попередні роки. Також працюватиме над відбудовою спортивної інфраструктури області, яка й до війни потребувала вдосконалення.

"Сьогодні уже створений фонд Олімпійської солідарності Міжнародним олімпійським комітетом. Це яскрава і показово-прикладна форма роботи для НОК, і тут регіональні відділення будуть подавати факти, які ми маємо на місцях. Фондом Олімпійської солідарності уже напрацьовується напрямок спортивної інфраструктури України. І ми, враховуючи нашу позицію, ті втрати, які ми понесли в спортивній інфраструктурі, уже працюємо над відновленням спортивної інфраструктури Чернігівської області", — каже Ніна Лемеш.

Першою заступницею голови обрали олімпійську чемпіонку, стрільчиню Олену Костевич. Вона живе за кордоном, на засіданні була присутня через відеозв'язок. У такому ж режимі вона виконуватиме свої обов'язки у відділенні НОК, каже Лемеш.

"Ми радилися, ми прийняли таке рішення свідомо, і врахували те, що Олена залишається діючим спортсменом, вона продовжує готувалися до Олімпійських ігор 2024 року. Але ж, в першу чергу, враховуючи ситуацію, враховуючи, що сьогодні надважлива функція – комунікація та координація, в тому числі, з іноземними партнерами, пошук цих партнерів, пропаганда, інформування країн Європи і всього світу про те, що відбувається в країні, про те, що відбувається на Чернігівщині. Залучення будь-якого ресурсу з-за кордону сьогодні є надважливим. І, враховуючи бажання Олени працювати саме як керівник відділення олімпійського комітету, враховуючи її бажання відчувати себе в нашій, чернігівській, олімпійській родині, ми віримо в те, що саме в цьому руслі буде працювати Олена. В неї вже є своє бачення".

Ще двома заступниками стали начальник управління сім'ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради Андрій Дериземля та заступниця директора Департаменту сім'ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА Марія Родикова.

Нагадаємо, що Ніні Лемеш 49 років. Вона народилася у селі Новоселівка Ніжинського району. У професійному біатлоні з 1991 року, у складі збірної України почала виступати з 1995 року.

Після завершення спортивної кар'єри у 2007 році Ніна Лемеш бере активну участь у діяльності НОК України, є членкинею Асоціації олімпійців України, з листопада 2013 року — відповідальний секретар Чернігівського відділення НОК України. Також була заступницею голови НОК в Чернігівській області.

Нині Лемеш є депутаткою Чернігівської обласної ради від фракції "Рідний дім" та є першою заступницею голови облради.

Читайте також

Триразова учасниця Олімпійських ігор, біатлоністка Ніна Лемеш

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок