Щоб перевірили справедливість розподілу електроенергії: мер Рівного звернувся в СБУ та Укренерго

Щоб перевірили справедливість розподілу електроенергії: мер Рівного звернувся в СБУ та Укренерго

Ексклюзивно
Щоб перевірили справедливість розподілу електроенергії: мер Рівного звернувся в СБУ та Укренерго
Колаж: Суспільне Рівне

Міський голова Рівного Олександр Третяк 7 грудня зробив заяву щодо відключень світла у місті. Він звернувся до Укренерго та СБУ в області, аби ті перевірили справедливість розподілу електроенергії. Про це він написав у своєму Telegram.

Суспільне звернулось за коментарями в НЕК Укренерго, управління СБУ області, Рівнеобленерго та Рівнетеплоенерго з цього приводу.

Заява мера Рівного

Олександр Третяк зазначив, що йдеться про ситуацію з електроенергією в Рівному та в мікрорайоні Північний зокрема.

"Дотримання справедливості при постачанні електроенергії споживачам, а також заживлення об’єктів критичної інфраструктури цілодобово перебуває в зоні уваги міської влади, разом з тим необхідність неухильного забезпечення базових потреб населення повинно контролюватися на найвищому державному рівні", — написав він.

Далі текст заяви без змін:

  • звернувся до керівництва НЕК Укренерго, СБУ в Рівненській області, по здійсненню позапланових перевірок на об’єктах енергетики щодо справедливого розподілу електроенергії між споживачами Рівного та заживлення об’єктів критичної інфраструктури;
  • вимагаю від Рівнеобленерго та Рівнетеплоенерго — негайно синхронізувати схему відключення електроенергії в будинках з тепловими пунктами та котельнями і не порушувати нормативів відключення;
  • вимагаю належної комунікації операторів розподілу електроенергії зі споживачами, зокрема донести інформацію про відключення, їх обсяги та актуальність складених графіків. Неприпустимо тримати людей в невіданні, в той час, як я особисто приймаю дзвінки від десятків мешканців міста щодня зі скаргами;
  • вимагаю максимального дотримання оприлюднених графіків відключень для населення та інформування про аварійні відключення.

"Звертаю увагу всіх: населення, тепловиків та енергетиків — наш спільний і єдиний ворог — Росія. Саме проти нього потрібно об'єднувати наші зусилля. Бо тільки разом ми вистоїмо у цій війні та переможемо", — зазначив Олександр Третяк.

Що кажуть у СБУ та компаніях

Речниця УСБУ в Рівненській області Анна Свінціцька-Савчук Суспільному повідомила, що між керівництвом управління та мером міста Олександром Третяком "проговорено вказану проблематику".

"Офіційного звернення в роздрукованому вигляді управління ще не отримувало. Згідно з наказом Міненерго на період воєнного стану співробітники СБУ регіону спільно з представниками Укренерго та інших структур будуть залучені до здійснення позапланових перевірок на об'єктах енергетики. У межах своєї компетенції співробітники СБУ вказану проблематику вже опрацьовують", — повідомила Анна Свінціцька-Савчук.

Речниця Рівнеобленерго Алла Ліхачова зазначила, що зараз на обленерго країни, в тому числі й — рівненському, вже відбуваються перевірки, згідно з розпорядженням Міністерства енергетики.

"Ці перевірки тривають з понеділка, 5 грудня. Щодо синхронізації з Рівнетеплоенерго, то до нас зверталося теплопостачальне підприємство з переліком об'єктів, які ми не можемо відключати від електропостачання і ми їх не відключаємо", — прокоментувала Алла Ліхачова.

Суспільне звернулось за коментарями також у НЕК Укренерго та Рівнетеплоенерго, аби там прокоментували заяву очільника Рівного, й опублікує як тільки отримає.

Інформація доповнюється.

Що відомо

  • Міненерго 30 листопада доручило провести позапланові перевірки дотримання графіків відключення електроенергії. До перевірок будуть залучені представники НКРЕКП, СБУ, а також НЕК Укренерго.
  • Керівники операторів систем розподілу нестимуть персональну відповідальність за недотримання графіків відключення електроенергії, заявив 2 грудня Міністр енергетики України Герман Галущенко. Серед регіонів, по яких надходить найбільше скарг – Київ, Київська область, Полтава і Львів

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

Вибір редакції

На початок