Amnesty International заявила про "вибіркове правосуддя" для України — Лубінець

Amnesty International заявила про "вибіркове правосуддя" для України — Лубінець

Amnesty International заявила про "вибіркове правосуддя" для України — Лубінець
. Фото: Getty Images

Міжнародна організація Amnesty International називає “вибірковим правосуддям” розслідування Міжнародного Кримінального Суду по Україні. В організації наголошують, що, розслідуючи воєнні злочини в Україні, суд відмовляє іншим країнам у правосудді. Про це повідомив Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець у середу, 7 грудня, заявивши, що Amnesty International, продовжує закопувати залишки своєї репутації.

Відповідні листівки з написом “selective justice is justice denied” Amnesty International розповсюджує на 21-й сесії Асамблеї держав-учасниць (ASP) Римського статуту, зазначив Лубінець.

За його словами, Amnesty International закликає всі держави-учасниці та Асамблею в цілому розглянути ключові рекомендації організації з доволі агресивною антиукраїнською рекламою з метою, напевно, знизити рівень підтримки України серед демократичного світу і зменшити увагу до геноцидної політики Російської Федерації.

“Як Омбудсман я вимушений реагувати на подібні випадки, перед усім, для того, щоб ті люди та організації, які фінансують Amnesty International були поінформовані про те, що організація вже явно реалізує інформаційну політику Кремля. Залишилось зрозуміти, їх обманули російські пропагандисти чи дійсно, гроші не пахнуть?” — наголосив Лубінець.

Він нагадав, що влітку вже були спроби з боку організації показати “несправедливу увагу” Міжнародного кримінального суду до подій в Україні і розслідування воєнних злочинів та злочинів проти людяності, які вчиняє Російська Федерація”.

Ґрунтувалися ці звинувачення на тому, що окремі країни підтримують розслідування по Україні, в тому числі фінансово та експертно, а в інших країнах — не так активно, пояснив він.

За словами Лубінця, Україна активно працює на формування проукраїнської коаліції в світі. Цим щоденно займається влада, неурядовий сектор і українські військові, захищаючи безпеку всієї Європи. Солідарність із Україною дається тисячам жертв цивільних.

“Але в Amnesty International не зважають на це, і пішли далі - розслідування Міжнародного Кримінального Суду по Україні називають “вибірковим правосуддям”, — наголосив Лубінець.

Що відомо про заяви Amnesty International про війну в Україні

4 серпня міжнародна правозахисна організація опублікувала звіт про дії українських військових. Автори стверджували, що українські бійці нібито піддають небезпеці цивільних, створюючи бази та застосовуючи озброєння в житлових районах, зокрема в школах і лікарнях. В організації заявили, що Україна нібито порушує міжнародне гуманітарне право, бо вона нібито перетворює цивільні об’єкти на військові, адже росіяни їх обстрілюють, в результаті гинуть мирні жителі й руйнується цивільна інфраструктура.

У звіті про злочини Росії в Україні згадали побіжно у двох абзацах. В першому вказали, що були випадки, коли Росія обстрілювала райони, де немає українських позицій. В другому написали, що нібито розміщення українських військових в цивільних об'єктах не виправдовує "невибіркові атаки Росії".

В українському Amnesty International заявили, що звітом займалася окрема команда Департаменту реагування на кризи Amnesty International. Й наголосили, що дослідники й дослідниці організації задокументували десятки воєнних злочинів і довели, що вони були скоєні російськими військовими.

"Український офіс не був долучений до підготовки чи написання тексту публікації. І, на превеликий жаль, уже на початковому етапі розробки цієї доповіді ми зайшли у глухий кут, де аргументи нашої команди щодо неприпустимості і неповноти такого матеріалу не були враховані", — заявила Оксана Покальчук, директорка Amnesty International в Україні.

5 серпня Покальчук заявила, що звільнилася з посади: "Все розбилося об стіну бюрократії та глухого мовного бар'єра. Справа не в англійській, а в тому, що якщо ти не живеш у країні, в яку вдерлися окупанти та рвуть її на шматки, тобі, напевно, не зрозуміти, що ж тут такого – засудити армію захисників. І немає слів у жодній мові, які здатні це донести до того, хто не відчув цього болю".

Чим займається Amnesty International

Amnesty International — це міжнародна неурядова організація, яка виникла у Великій Британії у 1961 році. Її мета — проведення досліджень, які б допомогли попереджувати й зупиняти порушення прав людини. Всесвітній рух налічує понад 9 мільйонів людей. За свою роботу у 1977 році організація отримала Нобелівську премію миру.

Серед найгучніших справ організації:

  • сприяла визволенню першого в'язня совісті — предстоятеля Української греко-католицької церкви Йосифа Сліпого,  якого радянська влада засудила і відправила в Сибір;
  • зокрема, завдяки Amnesty International і її руху проти тортур, у 1984 році ООН ухвалила Конвенцію проти катувань;
  • у 1980-х організація почала акції проти смертної кари;
  • виступала за створення Міжнародного кримінального суду;
  • просила про затвердження Міжнародного договору про торгівлю зброєю, щоб зупинити її неконтрольований потік;

В Україні Amnesty International виступали на захист релігійної свободи, проти "зникнень" і політичних вбивств, виходили на захист прав жінок, прав біженців, запустили кампанію "Зупинимо тортури", аби протидіяти жорстокому поводженню силовиків. Підтримували прайди на захист прав представників ЛГБТ спільноти. Запустили "Марафон написання листів" до тих, чиї права порушені.

Читайте також

Німеччина не передасть Україні Patriot, вибухи в окупованому Донецьку, обстріл аеродрому в Курську. 287-й день війни

"Аналіз дій жертви без врахування дій гвалтівника" — як реагують на звіт Amnesty International та чим відома організація

На початок