Рада ЄС не змогла ухвалити пакет документів для надання Україні €18 млрд допомоги

Рада ЄС не змогла ухвалити пакет документів для надання Україні €18 млрд допомоги

Важливо
Рада ЄС не змогла ухвалити пакет документів для надання Україні €18 млрд допомоги
Брюссель, Бельгія — 18 вересня: штаб-квартира Ради ЄС. Фото: Getty Images

Рада ЄС не змогла ухвалити повний пакет із трьох документів, необхідних для надання Україні макрофінансової допомоги у розмірі 18 мільярдів євро у 2023 році. Про це йдеться у повідомленні на сайті Ради.

Зазначається, що Рада ЄС обговорила правовий пакет для фінансової підтримки України на 18 мільйонів євро і ухвалила одну з трьох частин законодавства, яке має на меті надати структурне рішення для фінансової підтримки України у 2023 році.

Ухвалений документ – це додаток до фінансових регуляторних правил, що дозволяє фінансування макрофінансової допомоги в рамках так званої диверсифікованої стратегії фінансування.

Водночас не були ухвалені: Додаток до багаторічного фінансового бюджету ЄС, що дозволяє використовувати резервні фонди для гарантування запозичень для України у 2023 та 2024 роках; Інструмент макрофінансової допомоги (МФД+), який створює рамкові умови для надання допомоги Україні, включаючи визначення сфер такої допомоги та умов, за яких Україна може скористатися такою допомогою.

Міністр фінансів Чехії Збінек Станюра, яка головує в ЄС, заявив, що Україна потребує нашої допомоги негайно.

"Я задоволений тим, що ми ухвалили принаймні один з трьох фінансових заходів, ухвалення яких потребує кваліфікованої більшості. ЄК зможе почати процес запозичення ресурсів, щоб ми могли надати фінансову підтримку для України вже на початку січня. Я переконаний, що ми не можемо допускати подальших затримок", — сказав він.

Станюра зазначив, що нова макрофінансова допомога для України та бюджетний національний План відновлення для Угорщини варто розглядати як один пакет.

Чеський міністр вважає, що ухвалення усього пакета документів може відбутися на зустрічі Ради міністрів ЄС з питань економіки й фінансів наприкінці цього року.

2 грудня прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявляв, що Угорщина не підтримає плани Європейського Союзу надати Україні пакет допомоги на 18 мільярдів євро.

Що відомо

  • Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн 21 жовтня повідомила, що Україна до кінця року отримає від ЄС 9 мільярдів євро макрофінансової допомоги. Протягом 2023 року Євросоюз готовий виділити 18 мільярдів євро.
  • Вона додала, що для України дуже важливо мати передбачуваний і стабільний потік доходів. Йдеться від 3 до 4 мільярдів євро на місяць. І ці 3-4 мільярди євро мають бути профінансовані Європейським Союзом, американськими партнерами та фінансовими установами, додала фон дер Ляєн. Близько 1,5 млрд євро на місяць для України фінансуватиме Європейський Союз.
  • 8 листопада стало відомо, що перша виплата, передбачена пакетом макрофінансової допомоги, має надійти Україні у січні.
  • 24 листопада Європарламент затвердив виділення 18 мільярдів євро для України, повідомила його президентка Роберта Мецола.
  • Угорщина надасть 187 мільйонів євро фінансової допомоги Україні як свій внесок у запланований пакет підтримки ЄС на суму до 18 мільярдів євро у 2023 році. Уряд прем'єр-міністра Віктора Орбана заявив, що він готовий внести свою частку підтримки Україні, але хотів би платити її на двосторонній основі, а не через спільні позики ЄС.

Читайте також

18 млрд євро допомоги від ЄС: перша виплата має надійти в січні — Єврокомісія

Недостатньо реформ: Єврокомісія не хоче виділяти 7,5 млрд євро Угорщині

Вибір редакції

На початок