Очільник Національної поліції вибачився перед головою релігійної громади Коломиї

Очільник Національної поліції вибачився перед головою релігійної громади Коломиї

Очільник Національної поліції вибачився перед головою релігійної громади Коломиї Суспільне Карпати

Очільник Нацполіції України Ігор Клименко вибачився перед головою релігійної громади міста Коломиї, що на Івано-Франківщині, за неправомірні дії своїх підлеглих. Про це журналістам Суспільного повідомив Яків Заліщикер.

Про те, що поліція збирає особисті дані єврейської громади іудейського ортодоксального віросповідання Коломиї, написав на своїй сторінці у Facebook директор Українського єврейського центру Едуард Долінський. Йшлося про те, що голові єврейської громади Коломиї Якову Заліщикеру з управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області надіслали листа з проханням надати копію статуту організації, список членів громади, їхні адреси і номери мобільних телефонів. А ще поліцію цікавили дані студентів єврейської національності, які навчаються у вишах Івано-Франківська та Коломиї. Лист підписав начальник управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Михайло Банк.

Очільник Національної поліції вибачився перед головою релігійної громади Коломиїfacebook

Очільник Національної поліції вибачився перед головою релігійної громади Коломиї

Яків Заліщикер каже, що ніяк не може отримати письмову вказівку з департаменту МВС України, яку дали місцевим поліцейським: "Мені обіцяли, що завтра її привезуть. Щоб ми розуміли, звідки ноги ростуть. Ми маємо знати, хто дав таку вказівку, яка суперечить чинному законодавству".

Із журналістами Суспільного він зустрівся одразу після розмови з керівництвом Івано-Франківської ОДА: "Щойно зустрічався з головою нашої ОДА. Він сказав, що не допустить утисків будь-якої громади".

Також, за словами Якова Заліщикера, йому телефонував начальник департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Андрій Рубель та очільник Національної поліції України Ігор Клименко. Вони вибачилися за дії своїх співробітників.

Голова єврейської громади Коломиї бачить у цій ситуації банальну юридичну помилку поліцейських: "До мене надійшло звернення на телефон. Працівники поліції, які це зробили, не дуже компетентні у тому, що вони написали. Я вважаю, що це була юридична помилка. Ніякого антисемітизму не було. Просто людина написала і не розуміла, що вона написала. Вони всі вибачилися. Приїжджали до мене в Коломию. І навіть вибачався за них керівник поліції України Ігор Клименко. Їх викликали в Київ, і там проводять службове розслідування. Я не бачу в тому нічого страшного. Деякі люди це коментують, але там більше того, чого не треба. Ніякого утиску не було. Це просто була юридична помилка працівника, який це написав, а начальник департаменту підписав, і надіслали мені".

Проте голова Коломийської єврейської громади дивується, чому такий запит в Україні надіслали лише їхній спільноті: "Це дуже незрозуміло. Якщо б усім послали або хоча б у 20-30 громад, я б це ще зрозумів. Але якщо тільки одній…. Деякі українці - мої друзі, дзвонили і казали: "Якщо будете складати ці списки, запишіть і нас. Ми підемо разом з євреями".

Яків Заліщікер посилається на закон України "Про свободу совісті і релігійні організації", де чітко зазначено, що втручання в діяльність будь-якої релігійної організації – це справа тонка: "Тому ці організації й відділені від держави, щоб туди ніхто не втручався. Люди самі розберуться, що треба".

Правозахисниця Ольга Веснянка так трактує дії правоохоронців: "Тут йдеться про надання конфіденційних даних, і аж до переліку студентів єврейської національності. Це просто шокує - зазначення університету, факультету, анкетних даних, мобільних телефонів та місця проживання. І список членів релігійної громади саме в місті Коломиї. Це персональні дані, які захищають законодавством як національним, так і міжнародних".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди