Пересувні відділення та план “Б”: як працює “Укрпошта” у прикордонних районах та в умовах блекауту на Чернігівщині

Пересувні відділення та план “Б”: як працює “Укрпошта” у прикордонних районах та в умовах блекауту на Чернігівщині

Пересувні відділення та план “Б”: як працює “Укрпошта” у прикордонних районах та в умовах блекауту на Чернігівщині
ФОТО: Суспільне Чернігів

Пересувні поштові відділення їздять до прикордонних сіл, погоджуючи маршрути з військовими. Більшість стаціонарних навчилися працювати без світла. А на випадок блекауту розроблені спеціальні графіки, згідно з якими пошти запрацюють, навіть якщо вимкнеться телефонний зв’язок. Так працює на Чернігівщині “Укрпошта”. Детальніше в коментарі Суспільному розповіла директорка Чернігівської філії "Укрпошти" Олена Дорошенко.

За її словами, у прикордонних селах нині немає стаціонарних відділень. Ще з 2018 року “Укрпошта” працює там в режимі пересувних. Маршрути погоджують з військовими та головами територіальних громад та старостатів.

“Доїжджаємо в кожен населений пункт, погоджуючи наші дії з військовими. Там, де не потрібно сьогодні в цей населений пункт їхати – просто змінюємо графік обслуговування. І їдемо тоді, коли це можливо. Такий формат обслуговування дає нам можливість швидко реагувати на ситуацію”, – говорить Олена Дорошенко.
Пересувні відділення та план “Б”: як працює “Укрпошта” у прикордонних районах та в умовах блекауту на Чернігівщині
Директорка Чернігівської філії "Укрпошти" Олена Дорошенко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Про зміни в графіку людей попереджають органи місцевого самоврядування. А керівники пересувних відділень тримають телефонний зв’язок зі своїми абонентами.

“Практично зі всіма нашими пенсіонерами ми на прямому контакті. Хтось виїхав за межі області, але в більшості люди мігрували все ж недалеко, й ми виплачуємо пенсії та інші соціальні виплати – практично з кожним в телефонному режимі. Наші пересувні бригади працюють”.

Пересувні відділення та план “Б”: як працює “Укрпошта” у прикордонних районах та в умовах блекауту на Чернігівщині
Пересувне поштове відділення в одному з сіл Чернігівщини (фото архівне). ФОТО: Суспільне Чернігів

Щодо стаціонарних відділень, то, за словами Олени Дорошенко, всі ті, що були відкриті до повномасштабного вторгнення, нині працюють.

“Ми вже в цьому, воєнному, році відкрили шість відділень. Загалом 19 населених пунктів, з кінця 2021 року, розпочали відкриття нових стаціонарних відділень автоматизованих – у малих населених пунктах з населенням, наближеним до двох тисяч, – тих, які раніше обслуговували мобільні бригади. 19 таких сіл отримали свої стаціонарні відділення, там були облаштовані автоматизовані робочі місця, встановлені комп’ютери”.

На прикордонні села менші, тому там відділення не відкривали, говорить Олена Дорошенко.

За її словами, усі пересувні відділення працюють незалежно від того, чи є світло, і майже всі стаціонарні також можуть так працювати.

“Всі стаціонарні відділення вміють працювати “на папірцях”. І забезпечені лампами, які з підзарядом. Можна прийти, отримати посилку, переказ, отримати свої кошти. Тож, якщо говорити про мережу зі 105 стаціонарних відділень поштового зв’язку, ми зазначаємо, що 96 під час блекауту можуть працювати. Якщо буде повний блекаут – можливо, ця кількість буде меншою”.

У 20 відділеннях встановлять буржуйки – їх уже отримала “Укрпошта”, каже Олена Дорошенко.

Сортувальні центри й адміністративні будівлі – у тому числі, головне відділення у Чернігові, вже обладнують булер’янамиФОТО: ua.all.bizБулер’ян – це опалювальний металевий пристрій, який був винайдений наприкінці ХХ століття Канаді. Фактично, це вдосконалена металевими трубами дров'яна піч. Зовні пристрій виглядає як бочка, перевернута набік. Вона є великою камерою згоряння, обладнана таким чином, що паливо в ній повільно тліє, тож пічка має високу тепловіддачу..

Тож, за словами Олени Дорошенко, майже всі чернігівські відділення, навіть в разі повного вимкнення світла на декілька днів, зможуть працювати (хоч і не в повному обсязі). Для цього заздалегідь розробили схему роботи – такий собі план “Б”.

“В нас розроблені повністю графіки підвозу людей в разі потреби (якщо роботу громадського транспорту буде припинено). Ми розуміємо, що можуть бути відключення телефонії. Графіки всі погоджені, і в наших основних виробничих підрозділах вони є. І в разі, якщо ми не можемо зателефонувати, то ми маємо діяти за цим графіком”.

Олена Дорошенко просить жителів області іти на пошту навіть якщо немає світла, не переносити візит на інший день.

“Коли блекаут – треба йти на пошту й обслуговуватись, це дуже важливо. Тому що ми тримаємо людей на роботі. Ми хочемо, щоб наші мешканці не чекали завтра чи післязавтра. Є ж терміни посилок, платежів та інше. Ми запрошуємо до наших відділень незалежно від наявності світла”.

Читайте також

З’їхалися з різних куточків України: волонтери допомагають відбудувати ФАП у Новоселівці

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок