Угорщина заблокувала макрофінансову допомогу ЄС для України

Угорщина заблокувала макрофінансову допомогу ЄС для України

Угорщина заблокувала макрофінансову допомогу ЄС для України
Будівля угорського парламенту у Будапешті, підняття прапору під час святкування річниці революції 1956 року, 23 жовтня 2022 року, ілюстративне фото: AP

Угорщина заблокувала виділення Україні 18 мільярдів євро макрофінансової допомоги в 2023 році.

Про це під час засідання Ради з економічних і фінансових питань (ЕКОФІН) сказав міністр фінансів Угорщини Міхай Варга.

"Я говорив про те, що Угорщина не підтримує зміни фінансового регламенту" — заявив Варга.

Президент ЕКОФІН Збігнєв Станюра додав, що нині в ЄС шукають інший механізм, як почати виділення цих коштів Україні.

“На жаль, нам не вдалося ухвалити пакет в цілому. Однак ми не будемо падати духом. Нашою амбіцією залишається те, що ми розпочнемо виплату коштів Україні на початку січня. Я хотів би доручити Економічно-фінансовому комітету вивчити альтернативні рішення, які не потребують змін в рамках фінансової структури ЄС (MFF). Це означає, що ми будемо шукати рішення, яке буде підтримано 26 країнами-членами”, — підсумував Збігнєв Станюра.

2 грудня прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявляв, що Угорщина не підтримає плани Європейського Союзу надати Україні пакет допомоги на 18 мільярдів євро.

Що відомо

  • Угорщина надасть 187 мільйонів євро фінансової допомоги Україні як свій внесок у запланований пакет підтримки ЄС на суму до 18 мільярдів євро у 2023 році. Уряд прем'єр-міністра Віктора Орбана заявив, що він готовий внести свою частку підтримки Україні, але хотів би платити її на двосторонній основі, а не через спільні позики ЄС.
  • Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн 21 жовтня повідомила, що Україна до кінця року отримає від ЄС 9 мільярдів євро макрофінансової допомоги. Протягом 2023 року Євросоюз готовий виділити 18 мільярдів євро.
  • Вона додала, що для України дуже важливо мати передбачуваний і стабільний потік доходів. Йдеться від 3 до 4 мільярдів євро на місяць. І ці 3-4 мільярди євро мають бути профінансовані Європейським Союзом, американськими партнерами та фінансовими установами, додала фон дер Ляєн. Близько 1,5 млрд євро на місяць для України фінансуватиме Європейський Союз.
  • 8 листопада стало відомо, що перша виплата, передбачена пакетом макрофінансової допомоги, має надійти Україні у січні.
  • 24 листопада Європарламент затвердив виділення 18 мільярдів євро для України, повідомила його президентка Роберта Мецола.

Читайте також

Угорщина не підтримує плани ЄС щодо 18 млрд євро для України на 2023 рік — Орбан

18 млрд євро допомоги від ЄС: перша виплата має надійти в січні — Єврокомісія

Недостатньо реформ: Єврокомісія не хоче виділяти 7,5 млрд євро Угорщині

На початок