Деякі комітети Верховної ради працюють непрозоро — рух "Чесно"

Деякі комітети Верховної ради працюють непрозоро — рух "Чесно"

Деякі комітети Верховної ради працюють непрозоро — рух "Чесно"
Фото: Єлизавета Серватинська, Суспільне

Значна кількість комітетів Верховної ради не розкривають деталей своєї роботи, відтак нардепи можуть протягувати важливі рішення без оприлюднення та публічних обговорень.

Про це повідомляє рух "Чесно".

"Деякі комітети у Верховній Раді не опублікували відео жодного із засідань цього року. Комітет з питань зовнішньої політики взагалі не має сторінок у соцмережах. Загалом доволі часто комітети публікують на сайті результати засідання "заднім числом", — йдеться у повідомленні.

Активісти руху зауважують, що закритість роботи комітетів та відсутність інформування становлять серйозний ризик, оскільки нардепи можуть протягувати ключові реформи без оприлюднення та публічних обговорень.

"Так відбувається зараз із розглядом скандальної містобудівної реформи, коли текст проєкту просто не оприлюднювали, а НАЗК заявила про серйозні корупційні ризики такої ініціативи. Документ, який впливатиме і на захист зелених зон, і на збереження історичної спадщини, до винесення на голосування був секретним", — зазначається в дописі.

Перше місце в антирейтингу руху "Чесно" посів комітет Верховної ради з питань регламенту, який очолює Сергій Кальченко. Друге місце розділили комітети з питань зовнішньої політики на чолі з Олександром Мережком та свободи слова, очолюваного Нестором Шуфричем.

На третьому місці антирейтингу опинились одразу три комітети — з питань екології (керівник — Олег Бондаренко), євроінтеграції (очолює Іванна Климпуш-Цинцадзе) та медицини (керується Михайлом Радуцьким).

Активісти зазначають, що за час воєнного стану політики неодноразово намагались протягнути через парламентські комітети одіозні рішення.

"Так, наприклад, віцепрем’єр-міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (ТОТ) Ірина Верещук лобіювала законодавчу ініціативу, яка дозволяє співпрацю українським органам влади з фейковими органами тимчасово окупованих територій. Що, фактично, стало б першим кроком до визнання суб’єктом переговорного процесу самопроголошеної влади з боку держави-окупанта на території незалежної і суверенної держави Україна", — вважать вони.

При цьому проєкт закону був спрямований на розгляд Комітету з питань прав людини, реінтеграції та деокупації тимчасово окупованих територій, до якого, серед інших, входили нардепи від забороненої вже проросійської партії "Опозиційна платформа — За життя" Віктор Медведчук та Вадим Рабінович, а також співголова партії та фракції ОПЗЖ у Раді Юрій Бойко. Тоді через суспільний резонанс комітет не розглянув проєкт Верещук, тому до зали документ так і не потрапив, зауважують в "Чесно".

Читайте також

Наслідки масованої атаки РФ, в ООН заявили про понад 6700 загиблих цивільних українців. 286 день війни. Онлайн

Активісти вимагають позбавити Юрія Бойка звання "Герой України"

На початок