Латвія позбавила ліцензії телеканал "Дождь"

Латвія позбавила ліцензії телеканал "Дождь"

Латвія позбавила ліцензії телеканал "Дождь"
Фото: Дождь

Національна рада з електронних ЗМІ Латвії (NEPLP) "з міркувань безпеки" позбавила ліцензії російський незалежний телеканал "Дождь".

Про це повідомляє Delfi.

Як зазначає видання, регулятор оцінив комплекс порушень, які останнім часом допустив канал: відсутність звукової доріжки державною мовою для трансляцій, зображення Криму на карті як частини території Росії, допущене телеведучим найменування російської армії "нашою армією", а також можливе вираження підтримки російської армії.

При цьому голова ради Івар Аболіньш пояснив, що рішення ухвалили з урахуванням державної безпеки та громадського порядку.

"Коли "Дождь" заходив в Латвію, вони обіцяли надати латвійську доріжку — переклад на латвійську мову. Обіцяли, що це буде зроблено з вересня. Зараз середина грудня, латвійськомовної доріжки немає. У нашій розмові з ними вони сказали, що не будуть цього робити, бо не можуть, хоча це вказано в їхній ліцензії на мовлення, і це є великим порушенням. Це також показує ставлення до країни. Вони показали карту, на якій Крим був позначений як російська територія. За ідентичне порушення у них відкликали ліцензію на мовлення в Україні — це було одне з трьох порушень", — сказав він у коментарі Латвійському телебаченню.

Також регулятор врахував отриману від Служби державної безпеки інформацію, зміст якої Аболіньш не розголошує.

"Оцінюючи сукупність порушень, NEPLP переконаний, що керівництво "Дождя" не розуміє і не усвідомлює значущості та серйозності порушень, тому не може діяти на території Латвії", — заявив посадовець.

Він зазначив, що канал може продовжувати мовлення на території Росії в інтернеті.

"Це рішення показує, що Латвія — правова і демократична країна, відкрита для ЗМІ, тому що Латвія впустила в країну велику кількість пов'язаних з Росією ЗМІ, які можуть вільно працювати тут. Покарання дістав лише телеканал "Дождь", який порушив закон", — додав Аболіньш.

Рішення набуде чинності в ніч проти четверга, 8 грудня, коли "Дождь" має припинити мовлення на території Латвії.

Ведуча каналу Ганна Монгайт прокоментувала рішення регулятора.

"Латвія позбавила "Дождь" ліцензії. Ми продовжуємо працювати, залишаємось у YouTube, але втрачаємо частину кабельних мереж. Але я хотіла б сказати, що в тому, що відбувається, є частка участі кожного хейтера, який відтоптувався в ці дні на каналі, звинувачуючи нас у злочині, якого ми не робили", — зауважила вона.

Читайте також

У Латвії телеканал "Дождь" оштрафували на €10 тисяч за карту РФ з Кримом і "нашу армію"

На початок