У Латвії телеканал "Дождь" оштрафували на €10 тисяч за карту РФ з Кримом і "нашу армію"

У Латвії телеканал "Дождь" оштрафували на €10 тисяч за карту РФ з Кримом і "нашу армію"

У Латвії телеканал "Дождь" оштрафували на €10 тисяч за карту РФ з Кримом і "нашу армію"
. Фото: Дождь

Національна рада з електронних ЗМІ Латвії (NEPLP) оштрафувала російський телеканал "Дождь" на 10 тисяч євро за карту РФ з Кримом і слова "наша армія". Про це повідомляє видання Delfi.

Щодо "Дождя" порушили справу про адміністративне правопорушення. Як заявив голова ради Іварс Аболіньш, телеканал позначив окупований Крим як частину Росії і назвав російську армію "нашою армією".

Зазначається, що це вже друге серйозне порушення з боку телеканалу за останні місяці. За три порушення Латвія має право відкликати ліцензію на мовлення "Дождя".

Що відбулося в етері телеканалу "Дождь"

Головний редактор "Дождя» Тихон Дзядко розповів, що ведучий Олексій Користельов сказав в ефірі: "Відправляйте нам повідомлення на пошту або пишіть нам в наш телеграм-бот... Ми сподіваємося, що багатьом військовослужбовцям, в тому числі ми змогли допомогти, наприклад, з оснащенням і з простими елементарними зручностями на фронті".

"Ця фраза створює відчуття у глядача, що телеканал "Дождь" займається наданням допомоги армії РФ. У зв’язку з цим важливо відзначити таке: телеканал "Дождь" не займався, не займався допомогою і не буде займатися з оснащенням російської армії - на фронті чи за його межами", — зазначив Дзядко.

Він пояснив, що поштова скринька, названа ведучим, створена для збору особистих свідоцтв про злочини російської армії в Україні та порушення при проведенні злочинної та безглуздої мобілізації в РФ.

"Поширення інформації про це необхідне для усвідомлення широкою аудиторією злочинності дій російського керівництва, починаючи з 24 лютого 2022 року. Правду про злочинну та підлу війну повинні знати всі російські громадяни — включаючи військовослужбовців та мобілізованих", — додав Дзядко.

Згодом голова служби інформації каналу Катерина Котрікадзе телеканалу повідомила, що керівництво звільнило Користельова.

Раніше Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення та Національна рада з питань електронних засобів масової інформації Латвії підписали Меморандум про співробітництво у сфері регулювання телерадіомовлення, щоб зокрема протидіяти російській пропаганді.

На початок