Глава МЗС Фінляндії про заяву Макрона: "Гарантії потрібні проти Росії"

Глава МЗС Фінляндії про заяву Макрона: "Гарантії потрібні проти Росії"

Глава МЗС Фінляндії про заяву Макрона: "Гарантії потрібні проти Росії"
. Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Гаавісто, фото: Getty Images

Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Гаавісто не підтримав заяву президента Франції Еммануеля Макрона про "гарантії безпеки" для Росії, оскільки саме РФ діє проти міжнародного порядку.

Про це він сказав на пресконференції, передає Yle.

"У ситуації, що склалася, нам потрібні гарантії саме проти Росії. Це стосується як України, так і інших країн", – заявив Гаавісто.

За його словами, зараз Росія діє проти міжнародного порядку і виступає у ролі загарбника територій інших країн. Як приклад він навів конфлікт у Грузії, окупацію Криму та частини території областей на Сході України.

Що сказав Макрон

Президент Франції Еммануель Макрон 3 грудня висловив думку, що Європі потрібно підготуватися, як дати "гарантії" Росії в день, "коли вона повернеться за стіл переговорів". Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі телемарафону порадив закордонним політикам, ЗМІ та експертам, яким важко уявити перемогу України, починати готуватися до поразки Росії.

"Гарантії безпеки" і Росія

Про "гарантії безпеки" Росія заявила до початку повномасштабного вторгнення в Україну. 17 грудня 2021-го МЗС Росії запропонувало США проєкти договору про гарантії безпеки та угоди щодо забезпечення безпеки РФ та країн-членів НАТО, що передбачає заборону на включення до складу альянсу країн колишнього СРСР (а отже і України).

У відповідь США й НАТО заявили, що отримали пропозиції Росії, але обговорювати питання європейської безпеки без участі союзників у Європі не будуть. А МЗС України наголосило, що лише країна і НАТО вирішують, як розвиватимуться їхні відносини, зокрема що стосується розширення Альянсу. 14 січня Росія пригрозила "лютим" розвитком подій, якщо Захід не надасть "гарантій безпеки".

Війна. Усі новини

На початок