ФІФА та УЄФА ведуть розслідування проти очільника Асоціації футболу Павелка — ЗМІ

ФІФА та УЄФА ведуть розслідування проти очільника Асоціації футболу Павелка — ЗМІ

Оновлено
ФІФА та УЄФА ведуть розслідування проти очільника Асоціації футболу Павелка — ЗМІ УНІАН

Президент Української асоціації футболу Андрій Павелко став об'єктом розслідування ФІФА та УЄФА стосовно використання коштів, наданих органами Україні на розвиток федерації.

Про це повідомляє Associated Press з посиланням на твердження швейцарського журналіста Арно Беди. Справа стосується використання 4,5 мільйона доларів, які в 2017 році отримала від УЄФА Федерація футболу України на будівництво академії. Однак проєкт до 2019 року не було реалізовано, а гроші розміщені на трьох рахунках у різних валютах.

Як ідеться, Андрій Павелко у листі до Комітету з питань етики ФІФА заявив, що співпрацює зі слідчими УЄФА й заперечує будь-які правопорушення.

Інформацію стосовно додаткових чотирьох мільйонів доларів, отриманих асоціацією як позика, він заперечив, пояснивши, що це були кошти від телеправ. Щодо будівництва академії, функціонер стверджує, що угода зайшла в глухий кут через проблеми з правами на землю.

УЄФА заявила в 11 травня, що не коментує підтвердження або спростування деталей можливих розслідувань.

Пізніше, 12 травня, в пресслужбі Української асоціації футболу заперечили, що в УЄФА розслідують справу з корупційною складовою стосовно Павелка.

"Тези про нібито проведення стосовно Андрія Павелка фінансових розслідувань в УЄФА — не відповідають дійсності. Оскільки Арно Беда у своєму попередньому розслідуванні безпідставно звинувачував УАФ у фінансових махінаціях, у 2019 році УЄФА дійсно звертався до УАФ із низкою запитань. Отримавши всю запитувану інформацію та перевіривши її достовірність, УЄФА не знайшов підстав для відкриття справи, про що повідомив і УАФ, і ФІФА також.", — йдеться в заяві.

В УАФ додали, що єдина підписана Павелком угода про визнання провини стосується етичних питань, а не фінансових. Рослідування ФІФА 2018 року пов'язане з підтримкою ексдинамівця Домагоя Віди (після відомого відео з гаслом "Слава Україні"). Тоді очільник УАФ сплатив штраф у розмірі 10 000 швейцарських франків .

Категорії
Олімпіада-2020Паралімпійський спортБаскетболВодний спортКомандні види спортуФормула 1MMAФехтуванняКіберспортІншеОлімпійський спортЗимовий спортPress Start