"Літати ми не вміємо й іншим не даємо". Історія офіцера, який боронить небо над Дніпропетровщиною

"Літати ми не вміємо й іншим не даємо". Історія офіцера, який боронить небо над Дніпропетровщиною

Ексклюзивно
"Літати ми не вміємо й іншим не даємо". Історія офіцера, який боронить небо над Дніпропетровщиною
Фото: з власного архіву Ігоря

6 грудня відзначають День Збройних сил України. Суспільне записало історію офіцера, який служить у силах протиповітряної оборони.

30-річний Ігор народився та виріс на Полтавщині. Наразі він разом з побратимами боронить небо над Дніпропетровщиною.

Ігор розповідає: професія обралася сама по собі. 2014 року він закінчив навчання і потрапив у бригаду, де служить і досі.

"Свого часу служив дядько, а мені подобається форма, отак і вийшло. А ППО?? Ну літати ми не вміємо й іншим не даємо", – каже він.

"Літати ми не вміємо й іншим не даємо". Історія офіцера, який боронить небо над Дніпропетровщиною
Фото: з власного архіву Ігоря

Про повномасштабне вторгнення та службу

До 24 лютого Ігор перебував у Польщі, але коли дізнався про початок повномасштабного вторгнення, одразу повернувся і став на захист Батьківщини.

"Розмова 24 лютого з товаришами ввела мене в ступор: ту техніку, яку я 6 років ремонтував готував і працював на ній, просто знищили крилатими ракетами. Ця інформація мене розгнівала, і я не зміг просто в те повірити. Коли переговорив з половиною підрозділу і зрозумів, що то все правда, відразу почав збиратися та їхати до України", – розповів Ігор.

Відтепер кожен день, каже офіцер, складний по-своєму: буває лагодять техніку, а буває цілий день перебувають у готовності. Утім, військові, розповідає Ігор, вже звикли до такого режиму роботи.

"Ми не в окопі сидимо, тому дякуємо щодня нашим піхотинцям, намагаємося кожного дня якось укріплювати позиції. Після кожного обстрілу, якщо щось не збили, розбираємо курс цілі, наші можливості. Всяке буває, але дні однотонні: ремонт військової техніки, готовність до стрільби, стрільба, чергування", – каже військовий.

Не заважає військовим боронити небо й погана погода, каже офіцер.

"Погода особисто на роботу нашого підрозділу не впливає. Ми не наводимося на ціль візуально. Тому погода лише впливає на настрій особового складу", – сказав він.

За весь час повномасштабного вторгнення бригада Ігоря збила приблизно 200 повітряних цілей. Підрозділ, у якому служить чоловік, знищив 55.

Про мотивацію, сім'ю та плани

Виживати у спартанських умовах допомагає жага до перемоги, каже чоловік.

"Робимо безтурботне майбутнє для наших нащадків, бо вчилися, вміємо. Стоїмо всі за нашу рідну землю, за сім’ї, за друзів, які загинули! Напевно, робимо і служимо, бо любимо бути вільними, хочемо, щоб наші сім’ї й вся країна була закрита від того!" – сказав офіцер.

Вдома на військового чекає вся сім'я: дружина, донька, брати, сестри, мама. Їх він бачить декілька днів на місяць.

"Намагаємось відпускати весь особовий склад хоч по одному разу на тиждень до рідних. Особисто я не місцевий, тому буваю вдома пару днів на місяць", – розповів Ігор.

З планами на час після перемоги, каже офіцер, ще не вирішився. Говорить: головне – перемогти.

Читайте також

Дніпровські зенітники збили російський гелікоптер Ка-52

Прикордонники Чопського загону збили під Бахмутом російський винищувач

На Харківщині військові збили російський гелікоптер — Генштаб

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок