Як правильно користуватися генераторами: пояснення спеціалістів Полтавщини

Як правильно користуватися генераторами: пояснення спеціалістів Полтавщини

Як правильно користуватися генераторами: пояснення спеціалістів Полтавщини
фото: Суспільне Полтава

Від початку року на Полтавщині на пожежі, які виникли через роботу генераторів, рятувальників не викликали. При використанні таких приладів потрібно дотримуватися правил безпеки, розповіла Суспільному речниця рятувальників Полтавщини Світлана Рибалко.

Рятувальник Сергій Карабаза запускає генератор, яким пожежники користуються на виїздах.

"Від цього генератора ми можемо замоторювати всі електроінструменти, які в нас є на даному автомобілі. Пункти обігріву забезпечували, можемо забезпечувати невеликі будинки. У нас є щогла світлова, ми можемо забезпечити цим генератором. Вона автоматично висувається, і подається світло з цього генератора", — каже рятувальник Сергій Карабаза.

Цей генератор висувний, вбудований у рятувальний автомобіль.

"Він заправляється бензином «А-95», і десь приблизно розхід такого – залежно від потужності навантаження, якщо це до кіловата навантаження, то там буде до літра бензину", — додає Сергій Карабаза.

Як правильно користуватися генераторами: пояснення спеціалістів Полтавщини
Генератор у рятувальному автомобілі. фото: Суспільне Полтава

При використанні генератора потрібно притримуватися правил пожежної безпеки, розповідає Світлана Рибалко.

"В Полтавській області немає таких випадків, але по Україні фіксуються нещасні випадки при використанні таких генераторів. Це не тільки опіки, але й травмування, виникнення пожеж і в житлі. Будь-який генератор повинен встановлювати фахівець, той, хто знає, як його підключити правильно. Підключати його і використовувати можна тільки на відкритому повітрі. Це може бути приміщення, але промислове", — говорить речниця рятувальників Полтавщини Світлана Рибалко.

Також задля безпеки потрібно встановлювати генератор на вулиці не менше, ніж за 6 метрів від вікон та дверей, на рівній поверхні. Обов’язково, щоб пристрій був захищений від опадів. Перед заправкою він має охолонути, аби через розлите пальне не виникла пожежа. Якщо генератор розташований у приміщенні, то необхідне провітрювання, бо під час роботи виділяється токсичний чадний газ.

Як правильно користуватися генераторами: пояснення спеціалістів Полтавщини
Генератор для закладів харчування. фото: Суспільне Полтава

Використовують такі пристрої і полтавські заклади харчування. Під час вимкнення електрики роботу кількох ресторанів забезпечує дизельний генератор.

"Ми притримуємося правил безпеки, він у нас стоїть на вулиці, за усіма нормами. Він у нас огороджений, його обслуговують спеціалісти. Працює він вже більше місяця. В разі якоїсь аварії у нашому закладі вимикається світло. Ми просимо наших гостей не панікувати і кажемо, що за декілька хвилин з’явиться світло. У повному обсязі наш заклад не може працювати від цього генератора, тому деякі прилади нам потрібно вимикати, але цього достатньо, щоб наш заклад функціонував", — розповідає менеджер закладу харчування Михайло Кривенко.

"Якщо виникла пожежа, необхідно одразу знеструмити генератор. Негайно телефонувати за номером «101». До прибуття рятувальників спробувати самостійно ліквідувати пожежу, якщо є така можливість. Це або кошмаполотно з вогнетривкого матеріалу, яке накидають на вогонь, або щільною ковдрою накрити. Якщо є пряма загроза, відкрите полум’я і дуже вірогідна можливість отримати опіки, краще відійти на безпечну відстань", — каже речниця рятувальників Полтавщини Світлана Рибалко.

На початок