Порушення мовного закону: Терехов сплатить штраф

Порушення мовного закону: Терехов сплатить штраф

Порушення мовного закону: Терехов сплатить штраф
Фото: Харківська міська рада

Міський голова Ігор Терехов планує сплатити 3400 гривень штрафу за порушення мовного законодавства.

Про це мер повідомив 2 грудня на пресконференції.

Протягом пресконференції Терехов розмовляв українською мовою. Відповідаючи на питання кореспондентки Суспільного, міський голова перейшов на російську.

"Сплачу. Щоб це найбільше горе було для міста Харкова і всієї України. Якщо це — саме те, що потрібно зробити, щоб перемогла Україна, я буду щодня платити штраф", — сказав він.

Що відомо

  • За невикористання державної мови у зверненнях до харків'ян, а також в ефірі телемарафону мер Харкова Ігор Терехов має сплатити штраф у розмірі 3400 гривень. Крім того, мовний омбудсмен виніс постанову про накладення адміністративного стягнення у вигляді попередження. Йдеться про те, що сторінки Терехова у Facebook та Telegram ведуться російською.
  • "Офіційно я буду розмовляти українською. Що стосується мого спілкування з харків’янами — я буду спілкуватися російською", — прокоментував мер постанову омбудсмена.
  • До повномасштабного російського вторгнення Ігор Терехов зрідка переходив на українську. Майже не користувався державною мовою, хоча і брав уроки української. Згодом Терехов обіцяв вивчати українську мову. 15 листопада Ігор Терехов у спілкуванні з пресою перейшов на українську.
  • У 2021 році Харківська обласна рада затвердила програму розвитку української мови в регіоні.
На початок