Генератори та блоки живлення: як окремі ОСББ Житомира готуються до можливих тривалих відключень світла

Генератори та блоки живлення: як окремі ОСББ Житомира готуються до можливих тривалих відключень світла

Генератори та блоки живлення: як окремі ОСББ Житомира готуються до можливих тривалих відключень світла
Ілюстративне фото: Суспільне Житомир

Закупити генератори або електричні комплекси з блоком живлення планують в одному з об’єднань ОСББ Житомира. Обладнання потрібно для підзарядки мобільних телефонів, гаджетів та ліхтарів, розповів в прямому ефірі на Українському радіо Житомир голова шістнадцяти ОСББ Житомира Андрій Шелестюк.

За його словами, до цих шістнадцяти ОСББ входять дев’ятнадцять багатоквартирних будинків. І в жодному з них поки немає генераторів. Бо двадцять-тридцять тисяч гривень для будинку – значна сума, яка не передбачена в кошторисі на ці потреби.

"По кільком будинкам зараз шукаємо фінансування і обговорюємо, або це будуть генератори, або комплекси електричні з блоком живлення, тобто, з акумулятором-інвертором по типу безперебійника. Консультуємось, адже все, що пов’язане з пальним, – це небезпека. Для зарядки гаджетів, телефонів – це може бути простий бензогенератор від двадцяти-тридцяти тисяч і зараз про це розмірковуємо, щоб хоч щось мати. А якщо говорити про генератор, щоб подати струм на електрообладнання котлів – наразі навіть не розглядаємо, це дуже дорого", – каже Андрій Шелестюк.

Генератори та блоки живлення: як готуються ОСББ Житомира до можливих тривалих відключень світла
Голова ОСББ Андрій Шелестюк розповів, як будинки в Житомирі готуються до можливого блекауту. Житомирщина, вересень 2020. Фото: Сторінка Фейсбук Андрія Шелестюка

У разі відсутності опалення, але наявності електропостачання, жителі активно починають користуватися електроприладами, щоб зігрітися.

"Ми ще з осені ми розуміли, що буде надзвичайно велике навантаження на електромережу, бо невідомо, як буде з опаленням, – розповідає Андрій Шелестюк. – Тому зараз де можемо – перетягуємо силову електропроводку. Передивляємось, замінюємо щитові, автомати. І в нас не було жодних перевантажень електромережі, намагаємось цьому запобігати".

На запитання ведучої ефіру Наталки Кулініч, чи планують вони облаштовувати у дворах будинків якійсь кухні чи пункти обігріву, гість студії відповів, що у дворах такого не планують.

"Ми можемо відкрити підвал і там тепло, як правило. Але на Польовій є у мешканців ідея створити пункти обігріву для вуличних котів. Мешканці просять дозволу пускати їх у підвали, але то не дуже добре, тому що там з’являються блохи. І зараз хочемо зробити невеличкий будиночок на четверо-шестеро котиків, хай там гріються. Бо на вулиці котики мерзнуть, на них нападають бездомні пси. Думаю, а найближчий час ми це питання вирішимо", – сказав Андрій Шелестюк.

Читайте також

  • Співробітники Служби безпеки України другого грудня проводили контррозвідувальні (безпекові) заходи на об'єктах УПЦ московського патріархату у Житомирській області, перевіряючи монастир та скити.
  • Автором герба Житомира офіційно визнали житомирського художника Василя Кондратюка.
  • У Сінгурах під Житомиром місцеві жителі цілодобово чергують під опломбованою церквою. Що відомо про конфлікт.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

На початок