Автором герба Житомира офіційно визнали житомирського художника Василя Кондратюка

Автором герба Житомира офіційно визнали житомирського художника Василя Кондратюка

Оновлено
Автором герба Житомира офіційно визнали житомирського художника Василя Кондратюка
Колаж: Суспільне Житомир

Автором нинішнього герба міста Житомира офіційно визнали житомирянина, заслуженого художника України Василя Кондратюка. Авторство затвердили рішенням позачергового виконкому Житомирської міськради 30 листопада.

Зі слів директора юридичного департаменту Житомирської міської ради Євгенія Черниша, для винесення такого рішення була проведена відповідна робота.

"Проєктом рішення виконкому пропонується визнати заслуженого художника України Василя Кондратюка автором герба міста Житомира, ескіз та опис якого затверджений рішенням Житомирської міської ради народних депутатів від 11 жовтня 1991 року "Про герб міста Житомира". Для підготовки цього рішення були проаналізовані архівні документи, також свою рекомендацію надала науково-консультативна рада Житомира, де науковці, краєзнавці також підтвердили авторство Василя Кондратюка", – сказав Євгеній Черниш.

Автором герба Житомира офіційно визнали житомирського художника Василя Кондратюка
Автор герба Житомира, житомирянин, заслужений художник України Василь Кондратюк. Житомир, листопад 2022 року. Фото: Леонід Харшан для Суспільне Житомир

Коментуючи ситуацію, Житомирський міський голова Сергій Сухомлин сказав, що декілька місяців тому російські пабліки активно почали просувати іншого автора – російського автора Бірюкова.

"Але ми фактично повертаємось до того рішення, яке було прийнято, і фактично герб Житомира був розроблений житомирянином", – сказав міський голова.

Автором герба Житомира офіційно визнали житомирського художника Василя Кондратюка
Позачергове засідання виконкому Житомирської міськради. Житомир, 30 листопада 2022 року. Фото: Аліна Домбровська для Суспільне Житомир

Присутній на засіданні виконкому художник, автор герба Житомира Василь Кондратюк отримав подарунковий годинник, який йому вручив міський голова Сергій Сухомлин.

Автором герба Житомира офіційно визнали житомирського художника Василя Кондратюка
Сергій Сухомлин вручив житомирському художнику Василю Кондратюку подарунковий годинник. Житомир. 30 листопада 2022 року. Фото: Аліна Домбровська для Суспільне Житомир

ОНОВЛЕНО. На 15.30 додано відеосюжет кореспондентів Суспільного Житомир

Ескіз герба Житомира художник Василь Кондратюк намалював на початку 1990-х років.

"Ще не Україна була, – розповів кореспондентам Суспільного Василь Кондратюк. – Коли був проведений конкурс, і коли він (герб) в мене був в патріотичних тонах, в жовто-блакитних, то я відчував за собою подих КДБ тодішнього. І той опис, який був, то звичайно то був тільки опис, і не можливо було потрапити в архів і побачити, який він насправді був. І довелось мені його по опису відтворювати".

Згодом авторство герба Житомира почали приписувати іншим художникам. 30 серпня 2022 року Василь Кондратюк написав звернення до Житомирської міської ради, аби авторство герба остаточно присвоїли йому.

"Останній час я вже хотів отримати ці всі документи, бо на сайті міської ради з’явилось то одне прізвище, то ще два прізвища, і тих авторів, які ніякого відношення до цього герба не мали. Я написав звернення до міської ради про те, що прошу визначити авторство за мною. І весь цей період була підготовка документів, тобто збір архівних матеріалів і інші комісії, які визначили автором мене. Окрім того, в архівних документах було написано моє прізвище і період коли це все відбулось", – розповів художник Василь Кондратюк.

Що відомо

  • У Житомирі визначають автора герба міста – на сайті міської ради під його описом третього листопада 2022 року зникло прізвище Василя Кондратюка. Художник Василь Кондратюк каже, що саме він у 1991 році створив головний символічний знак Житомира.

Читайте також

  • Житомирянин Олександр Козицький був одним із тих, хто підіймав синьо-жовтий прапор над міською радою у 1990 році.
  • У Сінгурах під Житомиром місцеві жителі цілодобово чергують під опломбованою церквою. Що відомо про конфлікт.
  • Назвали Олександрою: у Житомирі народилася дівчинка вагою понад п'ять кілограмів.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

На початок