В Іспанії розсилку конвертів з вибухівкою розслідуватимуть як терористичний акт

В Іспанії розсилку конвертів з вибухівкою розслідуватимуть як терористичний акт

Ексклюзивно
В Іспанії розсилку конвертів з вибухівкою розслідуватимуть як терористичний акт
Співробітники поліції оточили територію поруч з посольством США в Мадриді, Іспанія, 1 грудня 2022 року, фото: АР

Антитерористичний суд Іспанії розслідуватиме справу про надходження до урядових організацій листів з вибухівкою, як терористичний акт. Наразі відомо, що листи були написані однією і тією ж людиною, вони містять однакову графіку, але чи була піротехнічна речовина однаковою буде відомо після низки експертиз.

Про це Суспільному розповів журналіст каналу TVE Луї Перез.

"Відомо, що іспанський Антитерористичний суд розслідуватиме цю справу як терористичний акт. Іспанське Міністерство внутрішніх справ повідомило більше деталей. В основному йдеться про те, що листи були написані однією і тією ж людиною, тому що в листах однакова графіка. Зараз намагаються з'ясувати, звідки ця людина відправляла листи. Припускають, що всі листи були відправлені з Іспанії. Це те, що ми знаємо на даний момент", — зазначив Перез.

Водночас у МВС Іспанії розповіли деталі про перехоплення конвертів з вибухівкою.

"Був перехоплений конверт з піротехнічним матеріалом, що був відправлений на ім'я голови Уряду. Конверт і його вміст аналогічні тим, що надійшли у середу на адресу посольства України в Мадриді та в штаб-квартирі компанії Instalaza в Сарагосі. Четверта партія була перехоплена сьогодні рано вранці на авіабазі Торрехон де Ардос (Мадрид)", — зазначили у МВС Іспанії.

Перехоплення відбулося 24 листопада, це був конверт на ім'я голови Уряду, надісланий звичайною поштою. Департамент безпеки активував відповідні протоколи та, забезпечивши охорону території, приступив до знешкодження вибухівки. Наразі проводяться дослідження речовини.

"Міністерство внутрішніх справ зобов'язало Національну поліцію та Цивільну гвардію вжити надзвичайних заходів для захисту державних адміністрацій та громадських будівель, особливо в частині контролю за поштовими відправленнями", — додали у МВС країни.

Що відомо

  • 30 листопада до посольства України в Іспанії надійшов конверт, який під час огляду вибухнув в руках коменданта. Видання El Pais пише, що лист був адресований на ім'я посла в Іспанії Сергія Погорельцева.
  • Речник дипломатичного відомства Олег Ніколенко повідомив, що внаслідок вибуху в посольстві у Мадриді комендант отримав незначні поранення, йому надали медичну допомогу. Решта співробітників посольства не постраждала.За даними джерел в поліції видання Ultimahora, вибухівка в конверті була саморобною.
  • Окрім посольства України в Іспанії, конверт з вибуховим пристроєм також отримали місцева компанія Instalaza, що виробляє зброю, яка постачається зокрема в Україну, база ВПС Іспанії та прем'єр-міністр країни Педро Санчес.

Читайте також

У посольстві України в Мадриді пролунав вибух. В МЗС розповіли деталі

Вибух у посольстві України в Іспанії: дипмісія продовжує працювати

На початок