Одеська міська рада підтримала рішення демонтувати пам'ятники Катерині II та Суворову

Одеська міська рада підтримала рішення демонтувати пам'ятники Катерині II та Суворову

Одеська міська рада підтримала рішення демонтувати пам'ятники Катерині II та Суворову
Пам'ятник "Засновникам Одеси" на Катерининській площі, Одеса. Фото: Суспільне Одеса

Одеська міська рада під час засідання сесії 30 листопада підтримала рішення демонтувати та перенести пам’ятник "Засновникам Одеси" у центрі зі скульптурою Катерині II та пам'ятник Олександру Суворову. Про це повідомила кореспондентка Суспільного, яка перебуває на місці.

За демонтаж пам'ятника Катерині II проголосував 43 депутати, один не голосував. Демонтаж пам'ятника Суворову підтримав 41 депутат, троє не голосували.

Міський голова Геннадій Труханов нагадав, що є пропозиція створити в місті парк імперського минулого, куди, зокрема, можуть перемістити й пам'ятник Катерині II. А поки його передадуть на тимчасове збереження. Згідно з поправкою, яку внесли в проєкт, пам'ятник перенесуть до музею.

24 листопада за проєкт рішення про демонтаж пам’ятника Катерині II проголосував виконавчий комітет. Схоже прохання про демонтаж пам'ятника Катерині II вже розглядалося на минулому засіданні міськради, однак тоді депутатам не вистачило голосів для ухвалення рішення.

20 жовтня в Одесі завершилось електронне опитування щодо долі пам'ятника Катерині II. Більшість голосів — 3 914 — віддали за варіант "демонтувати пам’ятник повністю".

Нагадаємо, місцева влада Одеси після російського вторгнення не раз змінювала свою думку щодо долі пам'ятника "Засновникам Одеси": спочатку посадовці висловлювалися проти "знищення історії", проте пізніше змінили позицію. Як змінювалося ставлення міської влади до пам'ятника Катерині II в Одесі читайте у матеріалі Суспільного.

Пам'ятник російському полководцю Суворову, який штурмував Ізмаїл, стоїть в Одесі з 2012 року. Тоді його відкривали із російськими триколорами та театральними дійствами, зараз — хочуть знести вслід за Катериною ІІ. Журналістка Суспільного розібралася, яке значення для Одеси має Олександр Суворов та чому тут стоїть його скульптура.

Читайте також

  • Президента просять обміняти пам'ятник Катерині II в Одесі на викраденого з Херсона єнота
  • Коли проголосують за знесення пам'ятника Катерині ІІ в Одесі та що встановлять на її місці — пояснює міськрада
  • Разом з пам'ятником Катерині II в Одесі можуть демонтувати й пам'ятник Суворову

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок