В Одеській міській раді провалили голосування за демонтаж пам'ятника Катерині II

В Одеській міській раді провалили голосування за демонтаж пам'ятника Катерині II

В Одеській міській раді провалили голосування за демонтаж пам'ятника Катерині II
Фото: Суспільне Одеса

В Одеській міській раді не змогли ухвалити рішення про демонтаж та перенесення пам'ятника "Засновникам Одеси" до Одеського історико-краєзнавчого музею. Про це повідомила кореспондентка Суспільного, яка присутня на засіданні сесії.

"За" проголосували 17 депутатів — це 44% від присутніх. Ще 54% просто відмовилися голосувати. "Проти" не виступив ніхто.

Відповідне звернення про демонтаж напередодні до міськради подала фракція "Європейська солідарність". Воно не має відношення до голосування про долю пам'ятника, яке зараз триває серед містян.

Депутат міської ради від фракції "Європейська солідарність" Петро Обухов на своїй сторінці у соцмережі поділився більш детальними результатами голосування:

 • "за" проголосували: Олександр Авдєєв, Олексій Асауленко, Олександр Байдерін, Анастасія Большедворова, Андрій Вагапов, Олена Вододюк, Олег Звягін, Михайло Карпенчук, Ольга Квасніцька, Лілія Леонідова, Жанна Мандриченко, Петро Обухов, Світлана Попова, Олексій Потапський, Дар'я Рибак, Роман Сеник, Сергій Шматько;
 • не голосували: Геннадій Труханов, Олексій Єремиця, Василь Ієремія, Оксана Антонішак, Олег Бриндак, Людмила Варавва, Ірина Головатюк-Юзефпольська, Сергій Данилюк, Андрій Кісловський, Олег Етнарович, Ігор Коваль, Володимир Корнієнко, Марина Лозовенко, Ольга Макогонюк, Вадим Мороховський, Левон Нікогосян, Світлана Осауленко, Тетяна Плаксій, Сергій Страшний, Дмитро Танцюра, Олександр Шеремет;
 • утрималась від голосування Ірина Куценко.

Що відомо

 • 13 липня електронна петиція про демонтаж пам'ятника Катерині II в Одесі набрала 25 тисяч голосів. Днем раніше підписи зібрала петиція про заміну пам'ятника на скульптуру американському порноактору Біллі Геррінгтону.
 • 1 серпня з'явилася відповідь Володимира Зеленського на електронні петиції про знесення та заміну пам'ятника Катерині II в Одесі, в якій зазначалося, що президент звертається до Одеської міської ради з проханням розглянути порушені в петиції питання відповідно до компетенції.
 • 16 серпня Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що підтримує ідею демонтувати монумент, однак зазначив, що рішення — за місцевими депутатами.
 • В обласній військовій адміністрації рекомендували Одеській міськраді демонтувати пам'ятники Катерині II та Олександру Суворову.
 • 10 вересня в Одесі розмалювали пам'ятник Катерині II. На пам'ятнику червоною фарбою написали "Єкатєріна = Путін".
 • Пізніше, 12 вересня, пам'ятник Катерині II облив фарбою громадський діяч "Автомайдану" Артак Григорян.
 • 13 вересня пам'ятник облили фарбою вдруге. Згодом там з'явилася нова фарба та написи.
 • 18 вересня біля пам'ятника "Засновникам Одеси" відбулася акція протесту. Учасники вигукували гасла "Слава Україні!", "Путін х*йло" та "Труханов чорт!".

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок