Прикарпатська журналістка розповіла про пологи під час пандемії

Прикарпатська журналістка розповіла про пологи під час пандемії

Прикарпатська журналістка розповіла про пологи під час пандемії Facebook

Прикарпатська журналістка Ольга Суровська народила другу дитину під час загострення пандемії в Івано-Франківську. Про пологи під час карантину, та що для неї означає День матері, жінка розповіла журналістам Суспільного.

Страх був один день

- Страшно було один день. Я працювала досить довго. Потрапила в пологовий у ту хвилю, коли померла породілля, а потім ще одна. І не було зрозуміло, хто і чому помер, звідки взявся COVID-19. Була суспільна напруга. Це була одна доба такої паніки: що ж мені робити, де народжувати? Але згодом розумієш, що народжувати потрібно за будь-яких обставин, чекати закінчення коронавірусу смішно, бо куди ти від нього втечеш? Думку народжувати вдома я відкинула.

Журналіст - психолог?

- Мені не треба було психолога. Я сама була психологом і заспокоювала своїх родичів, що все буде добре. Одразу відкинула варіанти їхати в інше місто. Мені ухвалити рішення допомогла гінекологиня, яка запевнила, що все добре. І мені цього було достатньо. Я довіряла лікареві.

В пологовому

- Мені стало трохи спокійніше. Було менше породіль. Кожну селили в окрему палату. Паніки не було, адже моє завдання полягало в тому, щоб народити дитину.

Я до останнього вірила, що мені дозволять зняти маску. Чемно йшла в родзал і чекала, що скажуть її зняти, адже увесь медперсонал був у захисних окулярах, респіраторах, костюмах. Але ж ні, маску зняти не дозволили. Проте, як виявилося, на маску за кілька хвилин ти вже і не зважаєш. Це лише на початку думаєш, що складно.

Коли народилася донечка, і її одразу поклали на груди, я сказала їй: "Молодець. Ти впоралася". Лікарі мені натомість: "Та ні, ви теж молодець". А я відповідаю: "Це вона - молодець, а я їй трішки допомогла". Насправді, пологи у час пандемії - це не геройство, ми просто хотіли ще одну дитину.

Пологовий впорався і ми теж

- Найважливішим моїм завданням було народити здорову дитину. Друга проблема - щоб ми повернулися здоровими з пологового. 14 днів спостерігалися і жодних ознак захворювань не було. Значить, все добре: пологовий впорався і ми теж.

Це така нетипова історія, яка, думаю, більше не повториться. Я бажаю і своїм дітям, і усім, щоб вони не мали цього досвіду. Він був достить екстремальний. Народжувати у час пандемії емоційно складно, але ж ми все переживемо. Тим більше, якщо йдеться не лише за нас, а й за дітей. Значить завдання впоратися - вдвічі важливіше.

Прикарпатська журналістка розповіла про пологи під час пандеміїFacebook

Прикарпатська журналістка розповіла про пологи під час пандемії

День матері

- День матері - важливе свято і для жінок, які змогли народити, і для тих, кому не вдалося. В мене теж був такий досвід. В нас насправді троє дітей. Чотири роки тому у мене під час вагітності на 20-му тижні помер малюк. Але ми теж про нього пам'ятаємо... Хочеться, щоб у День матері пам'ятали не лише про новонароджених дітей, а й про тих, які з якихось причин не народилися або народилися, але їхнє життя було недовгим. Ці жінки також є матерями. І вони носять в собі значно більше якоїсь драми, ніж ті, хто народив під час пандемії. Тому що ми маємо біля себе дитя, можемо тішитися ним.

Всі мами заслуговують на те, щоб їх привітали і подякували за подароване життя.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди