З кладовища №18 у Харкові ексгумували тіла двох людей для встановлення осіб

З кладовища №18 у Харкові ексгумували тіла двох людей для встановлення осіб

З кладовища №18 у Харкові ексгумували тіла двох людей для встановлення осіб
Суспільне Харків

Тіла двох людей ексгумували на кладовищі №18 для відібрання ДНК-зразків. Про це попросили родичі загиблих військовослужбовців.

Родичі загиблих військових хотіли самі поховати бійців, повідомила юридична компанія "Міллер" 28 листопада.

"Наша компанія надає юридичну допомогу родинам двох військовослужбовців, які загинули під час боїв на Харківщині. Обох поховали з порушеннями і не повідомили рідних. Цього місяця два тіла ексгумували, відібрали біологічні зразки для судово-генетичної експертизи", — йдеться у повідомленні.

Адвокати компанії обіцяють продовжувати надавати юридичні консультації родинам загиблих та з'ясувати, чи дійсно це тіла їхніх близьких.

Що відомо

  • У вересні Харківська міська рада визнала, що під час поховань наприкінці лютого комунальне підприємство "Ритуал" виконувало свою роботу з порушеннями закону. На кладовищі виявили масові поховання у траншеях.
  • Після резонансу у ЗМІ у Харківській міськраді пообіцяли перепоховати бійця. Також стало відомо, що директор КП Євген Журавльов, який з часів мерства Геннадія Кернеса очолює підприємство, звільнений. Ситуація з похованням у траншеї, за словами Терехова, стала однією з причин звільнення керівника.
  • Через поховання людей у мішках та траншеях замість могил на кладовищі №18 у Харкові правоохоронці відкрили кримінальне провадження за двома статтями: наруга над могилою та службова недбалість.
  • Принаймні 300 з похованих на секторі №124 взагалі не ідентифіковані, в інтерв’ю Суспільне Харків розповіла авторка розслідувань про 18-те кладовище Іванна Скиба-Якубова.
  • Родинам загиблих, які поховані на кладовищі №18 у Харкові, надаватиме юридичну допомогу компанія "Міллер", повідомила Іванна Скиба-Якубова 28 листопада.

Дивіться також

Поховання у траншеях на кладовищі №18 — інтерв’ю з розcлідувачкою

На початок