"Загинув, як воїн": у Полтаві відкрили меморіальну дошку-барельєф Герою України Тарасу Бобаничу

"Загинув, як воїн": у Полтаві відкрили меморіальну дошку-барельєф Герою України Тарасу Бобаничу

"Загинув, як воїн": у Полтаві відкрили меморіальну дошку-барельєф Герою України Тарасу Бобаничу
Фото: Суспільне Полтава

У Полтаві відкрили меморіальну дошку Герою України, командиру 2-го батальйону добровольчого українського корпусу "Правий сектор" Тарасу Бобаничу, який 8 квітня загинув на Харківщині. Військовий – родом не з Полтавщини, однак протягом 2022-го формування, яке він очолював, базувалося у регіоні.

Меморіальну дошку відкрили о 12:00 на будівлі на вулиці Соборності, 5а. Місце обрали для того, аби її могли побачити полтавці, розповів Суспільному командир добровольчого українського корпусу "Правий сектор" Андрій Стемпіцький.

"Завжди був активним, динамічним, весь Майдан пройшов. Він був постійно сповнений енергії, тобто це людина, яка могла заряджати, вести за собою", — каже командир добровольчого українського корпусу "Правий сектор" Андрій Стемпіцький.

Дошку виготовили та встановили за гроші благодійника. На відкриття прийшли місцеві жителі, знайомі та військові.

У Полтаві відкрили меморіальну дошку на честь Героя України Тараса Бобанича
У Полтаві відкрили меморіальну дошку на честь Героя України Тараса Бобанича. Фото: Суспільне Полтава

"Коли почалася війна, 2014-го року він залишив юридичну контору, де працював юристом, і час від часу він їздив на війну. Це могло бути два-три рази в рік. Коли почалася повномасштабна війна, він став командиром 2-го батальйону (добровольчого батальйону «Правого сектора» – ред.), він очолив свій батальйон. 8 квітня у мене чоловік загинув", — говорить дружина Тараса Бобанича Наталія Бобанич.

Тарас "Хаммер" Бобанич був родом не з Полтавщини. Воював із 2014-го року, а після початку повномасштабного вторгнення Росії очолив 2-й окремий батальйон добровольчого українського корпусу "Правий сектор". 2022-го формування базувалося і на Полтавщині, розповів Андрій Стемпіцький.

"Наш Тарас прожив достойне життя. Можна в людини забрати тіло, але не можна забрати дух – дух націоналіста, дух патріота. Наш Тарас завжди, в будь-яку хвилину йшов на допомогу людям. Дуже, дуже тяжко говорити і знаходити ще якісь слова", — каже батько Тараса Бобанича.

У Полтаві відкрили меморіальну дошку на честь Героя України Тараса Бобанича
У Полтаві відкрили меморіальну дошку на честь Тараса Бобанича. Фото: Суспільне Полтава

Приїхав на відкриття дошки побратим військового Андрій Герасенко.

"Ми від початку повномасштабного вторгнення воювали на Київщині. Коли на Київщині бойові дії закінчились, то наш батальйон перемістили у Барвінкове – під Ізюм, на Харківщину. В перших же боях він загинув. Був танковий бій, в них прямою наводкою влучив танк. Виводив хлопців звідти, щоби всі не загинули, і одним із останніх лишався. І разом зі своїм побратимом з Івано-Франківщини загинув", — каже побратим військового Андрій Герасенко.

"Кожен день, кожну годину він працював на нашу перемогу. Завжди. Без перерв, без передихів, без відпусток. І, відповідно, до останнього дня був зі зброєю в руках. І загинув, як воїн, – в бою", — говорить командир добровольчого українського корпусу "Правий сектор" Андрій Стемпіцький.

24 серпня президент Володимир Зеленський присвоїв Тарасу Бобаничу звання Герой України.

На початок