Сунак оголосив Китай загрозою, але заявив про готовність до співпраці

Сунак оголосив Китай загрозою, але заявив про готовність до співпраці

Сунак оголосив Китай загрозою, але заявив про готовність до співпраці
Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак виступає на Даунінг-стріт в Лондоні у вівторок, 25 жовтня 2022 року. Фото: AP

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак у коментарі Sky News заявив, що Китай становить загрозу для його країни, однак вважає за необхідне вести діалог з Пекіном щодо глобальних викликів, таких як зміна клімату та війна в Україні.

Про це повідомляє Reuters.

"Я дуже ясно розумію, що Китай є системним викликом як нашим цінностям, так і нашим інтересам, і він є найбільшою державною загрозою нашій економічній безпеці. Саме тому правильно, що ми робимо кроки, необхідні, щоб захистити себе", — розповів він журналістам у кулуарах G20 на індонезійському острові Балі.

Сунак також сказав, що сподівається зустрітися з головою КНР Сі Цзіньпіном під час саміту.

"Якщо ми хочемо розв’язати великі глобальні проблеми, такі як охорона здоров'я, Росія та Україна, відновлення світової економіки чи навіть зміна клімату, важливо вести діалог та взаємодіяти з Китаєм", — сказав Сунак.

14 листопада президент США Джо Байден і Сі Цзіньпін провели зустріч на полях саміту лідерів G20. Обидва політики закликали зменшити напруженість між найбільшими економіками світу, а також обговорили низку інших тем, серед яких — війна в Україні та криза довкола Тайваню.

Читайте також

Війська РФ можуть завдати масованого удару по Україні під час саміту G20 — Ігнат

Байден і Ердоган обговорили теракт у Стамбулі та зернову ініціативу

Виступ Зеленського на G20, ракетна атака по Україні, підготовка до ймовірного наступу з Білорусі. 265 день війни. Онлайн

На початок