У гімназіях Хмельницького досі не знають, коли прийматимуть нових учнів

У гімназіях Хмельницького досі не знають, коли прийматимуть нових учнів

У гімназіях Хмельницького досі не знають, коли прийматимуть нових учнів

465 учнів четвертих класів чотирьох початкових шкіл Хмельницького цього року стануть випускниками, розповідає виконувачка обов’язків директора Департаменту освіти та науки Хмельницької міськради Надія Балабуст. Усі вони обиратимуть навчальний заклад, де продовжать навчання.

Минулого року, каже Надія Балабуст, більшість випускників-четвертокласників у червні проходили конкурсний відбір до однієї з двох місцевих гімназій, де навчаються діти починаючи від 5 класу.

Хоч державної підсумкової атестації для четвертокласників цього року не буде, каже директорка 30 школи Інна Мудра, їхні вчителі готують дітей до вступу в інші навчальні заклади.

«У зв’язку зі скасуванням ДПА все одно вчителі закладу працюють на те, щоб дітей орієнтують на відтворення своїх знань найближчим часом. Складено графіки, за якими будуть проведені підсумкові роботи контрольні з основних предметів. 29 травня ми віддаємо дітям їхні табелі успішності для того, щоб діти могли далі влаштовуватися в інші навчальні заклади», - каже Інна Мудра.

Директор хмельницької гімназії №1 Святослав Ракушняк каже, що згідно з положенням вони мали провести конкурсний відбір у вигляді іспитів до 15 червня. Та карантин вніс свої корективи, але проводити іспити онлайн усе одно не будуть.

«Ми приймаємо заяви від батьків до 31 травня включно. Батьки надсилають в електронному форматі зразки заяв, які ми розмістили. Ми їх отримуємо, відписуємо їм, що ваша заява отримана ви зареєстровані. На сьогодні прогнозує наше міністерство освіти та науки, що з кінця липня будуть проходити ЗНО в державі. Тому ми також будемо орієнтуватися, чекати певних додаткових вказівок роз’яснень, які буде приймати і наш уряд відповідно МОН і очевидним є факт того, що це вступні іспити будуть проходити в гімназію чи в кінці липня, чи на початку серпня», - каже Святослав Ракушняк.

Випускники-четвертокласники можуть без проблем продовжити навчання у школах свого мікрорайону, каже виконуюча обов’язки директора Департаменту освіти та науки Хмельницької міськради Надія Балабуст. Конкурсний відбір у гімназії проведуть одразу ж, як тільки дозволить епідеміологічна ситуація.

«Зараз відбувається прийом заяв від батьків на вступ у гімназії, ми плануємо відкрити 7 класів у двох гімназіях, тому зможемо забезпечити навчання дітей там близько 210 учням. Звісно, буде відбуватися конкурсний відбір на ці місця і ті учні, які не пройдуть цей відбір вже будуть шукати заклад освіти в якому продовжуватимуть навчання в межах тієї території, де вони проживають», - коментує Надія Балабусі.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди