Хліб під час війни: чи очікувати на дефіцит хліба жителям Хмельниччини через відключення електроенергії

Хліб під час війни: чи очікувати на дефіцит хліба жителям Хмельниччини через відключення електроенергії

Ексклюзивно
Хліб під час війни: чи очікувати на дефіцит хліба жителям Хмельниччини через відключення електроенергії
Фото: Суспільне Хмельницький

Під час віялових відключень електрики залишається підключеним до світла та продовжує працювати Хмельницький хлібзавод. Про це Суспільному розповів директор підприємства Валентин Романенко. За його словами, це підприємство одне з найбільших в області по виробництву хліба. Воно не припиняло роботу й в умовах війни. Валентин Романенко каже, хлібом забезпечують населення області та безкоштовно відправляють продукцію в райони України, які нещодавно звільнили з-під російської окупації.

Як впливає війна на виробництво хліба та його споживання читайте у матеріалі Суспільного.

Михайло купує хліб не з запасом. Чоловік розповів, що часто подорожує, в магазинах, де зупинявся, хліб був.

"Я купую хліб білий, житній і батон. Як зазвичай, він завжди є в магазинах. Якогось дефіциту я не відчув", — говорить Михайло.

Хліб привозять зараз вчасно і весь, що замовили, розповідає продавчиня магазину пані Ніна: "170-180 буханок замовляємо, на вихідні більше беремо, до двохсот. Було таке, що світло зникало і не привозили хліб? – Ні, із запізненням привозили кілька разів. Булочок не було кілька разів, бо не було світла".

Працює під час відключень електрики Хмельницький хлібзавод. Про це розповідає його директор Валентин Романенко. За його словами, підприємство забезпечує 70% жителів області хлібобулочними виробами, через це не припиняє роботу під час війни.

"Коли почався повномасштабний наступ, так, ми переглядали, що якісь певні хліба покращеної рецептури ми призупинимо, але ми подивилися, що в нас, у принципі, немає таких проблем по сировині, все нам доставляють, і наші люди звикли до хлібів, і ми виробництво не скоротили", — каже Валентин Романенко.

Хліб пшеничний купує місцевий житель Вацлав Михайлович. Чоловік каже, однієї буханки вистачає на його сім’ю.

"Вистачає цього ще й батькові, жінці й сухарі виходять. Картопля є, борщі є. Постійно хліб є, і тут беру, і там у магазині, постійно хліб є", — говорить Вацлав Михайлович.

Начальниця виробництва підприємства Людмила Грошко, розповіла, що виготовляють кондитерські вироби, але зараз люди споживають більше соціальні види хліба, його виробництво збільшили.

"Зараз ми бачимо зростання потреби в соціальних видах хліба, тобто, це хліб житній, житньо-пшеничний та пшеничний, а також батон нарізний", — каже Людмила.

Генеральний директор об’єднання хлібопекарських підприємств "Укрхлібпром" Олександр Васильченко розповів, що кількість споживання хліба майже не змінилася в регіонах, де немає бойових дій. Експерт говорить, як відключення електрики впливає на виробництво.

"Зрозуміло, що це негативно відбивається, але тут наше Міністерство аграрної політики зіграло головну роль — були створенні так звані списки підприємств критичної інфраструктури, куди увійшли ось такі хлібзаводи усі. Ці підприємства не мають права відключати від електроенергії та газу", — розповів Олександр Васильченко.

Директор Хмельницького хлібзаводу Валентин Романенко каже, підприємство безкоштовно відправляє продукцію, зокрема на звільнені з-під російської окупації території.

"В середньому, півтори тонни в місяць ми відвантажуємо нашу продукцію для вимушених переселенців нашої області, також, коли їдуть волонтери на Схід, на фронт, звичайно, ми передаємо їм продукцію. Сьогодні плануємо передати 400 буханок хліба, саме для роздачі людям, саме на Херсонщині", — розповів Валентин Романенко.

Олександр Васильченко телефоном розповів, що значного росту ціни на хліб поки немає, зокрема через те, що через війну впав експорт зерна.

"Це внаслідок того, що ціни на борошно не ростуть великими темпами. Внаслідок того, що міністерство прийняло рішення із забезпеченням газом за нижчою ціною, ніж ринкова вартість. І внаслідок того, що був визначений перелік продуктів — це житньо-пшеничний хліб і батон, які названі, як соціальні види хліба і на них обмежена торгова надбавка", — сказав Олександр.

Читайте також

  • Учні створюють метеорологічну станцію у Хмельницькому

Читайте нас у Telegram Viber та Instagram

На початок