Як проводять час на карантині вихованці дошкільного закладу на Запоріжжі

Як проводять час на карантині вихованці дошкільного закладу на Запоріжжі

Як проводять час на карантині вихованці дошкільного закладу на Запоріжжі

Через карантинні заходи вихованці комунального дошкільного закладу «ясла-садок №5 «Казочка» Вільнянської міської ради нині залишаються вдома з батьками та рідними. Чим займається малеча вдома, дізнавалася кореспонденти Суспільного.

Родина Олександра та Ірини Шевченків виховує трирічну Аріну. На час карантину подружжя перебуває вдома. Ірина Шевченко каже, рада тому, що вся родина разом проводить багато часу. З маленькою Арішою допомагають бабусі та дідусі, тож незручностей через закритий дитсадок, каже жінка, не відчуває.

Ірина Шевченко, мама Аріши
Ірина Шевченко, мама Аріши.

«Зараз на карантині наш режим дня трішки змінився. Аріша прокидається близько 10 години. Потім у неї гігієнічні процедури, вона снідає і ми йдемо гуляти на подвір’я. На прогулянці ми проводимо близько двох годин, потім ми заходимо до будинку і починаємо з нею трішки займатися. Ми вивчаємо літери, цифри, розфарбовуємо, разом дивимося мультики. Мені навіть трішки подобається, що через карантин ми проводимо дуже багато часу разом, тому що чоловік часто їздив у відрядження, і його часто не бувало вдома, і я дуже сумувала і дитина і зараз нарешті у нас є час побути разом», - розповідає мама Аріши Ірина Шевченко.

Чотири роки через декілька місяців святкуватиме Микита. Оскільки його тато Іван Гнип працює повний робочий день, а інколи й понаднормово, то хатніми справами, господарством й вихованням сина займається його дружина Маріанна. Каже, за садочком і друзями Микита дуже сумує.

Маріанна Гнип, мама Микити
Маріанна Гнип, мама Микити.

«Ми снідаємо і потім у нас починаються ігри. Це зазвичай ігри в машинки, в конструктор , конструювати різних звірів, також любить фантазувати, придумувати різні вигадки. Також йому подобаються енциклопедії, а більшу частину часу зазвичай ми проводимо на своєму подвір’ї, у нас є собачка, він з нею грає, також граємо в м’яча, в доганялки, в рухомі ігри. Стараюся випрацювати в нього посидючість, це нам дається тяжко, тому що дитина дуже подвижна, але хвилин 10-15 вдається для цього уділити і то у формі ігри», - розповіла мама Микити Маріанна Гнип.

Запорізька психотерапевтка Анна Прішутова зазначає, що здебільшого люди не були готові до довготривалого перебування під одним дахом.

Анна Прішутова, психотерапевтка
Анна Прішутова, психотерапевтка.

«Люди не встигли звикнути як це бути разом, як правильно окреслювати свої кордони, аби був особистий простір. Головне, де треба, витримати паузу, бути толерантними, лояльними, тощо. Треба вміти домовлятися і якомога чіткіше проговорювати свої потреби. Попри це, також треба не забувати відпочивати, за змогою змінювати картинку перед очима. Також дуже допомагає спорт і фізичне навантаження. Це також важливо і для дітей. Якщо відчуваєте, що треба випустити пар, то краще, або одразу про це сказати, або якщо немає такої можливості, то вийти в іншу кімнату. Важливо свою агресію не спрямовувати на себе, аби не хворіти, чи на когось, аби не зашкодити», - розповіла психотерапевтка Анна Прішутова.

Нагадаємо, через поширення коронавірусної інфекції всі заклади дошкільної освіти переведені на дистанційне навчання. Вихователі можуть проводити заняття з дітьми за допомогою Інтернету, зазначила заступниця начальника управління дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної та вищої освіти Запорізької облдержадміністрації Ольга Коноваленко. Також жінка каже, що поки немає роз’яснень, як працюватимуть садочки після карантину.

Читайте також:

На початок