Дистанційне навчання запорізьких школярів

Дистанційне навчання запорізьких школярів

Дистанційне навчання запорізьких школярів

Відеоуроки для українських школярів стартували 6 квітня на всеукраїнських та запорізькому телеканалах. Кожен клас має свій розклад. Уроки є додатковими до основної програми дистанційного навчання.

У родині запоріжанки Оксани Деребенко ранок починається з навчання. Її 12-річна донька Мирослава, яка навчається в 6 класі запорізького ліцею №34, виконує упродовж дня класну та домашню роботу за допомогою платформи ZOOM. Окрім цього, дівчинка почала перегляд відеоуроків з біології, української та англійської мов, географії, математики.

Оксана Деребенко, запоріжанка

Оксана Деребенко, запоріжанка

«Перші враження від цих уроків добрі. Переважно вона їх дивиться сама, бо я в цей час на роботі, але я встигаю подивитися перший урок, і хочу сказати, що таке враження хороше, бо дуже професійні вчителі викладають, особливо подобається математика, як викладається, дитина встигає все записати і слухає уважно, ніщо її не відволікає.Хочу сказати, що дитину вони не перевантажують, деякі уроки мені здаються навіть такими коротенькими 23 або 25 хвилин, іноді можна зробити маленьку перерву і додати таку ж кількість уроку, наприклад, два рази по 25 хв було б нормально, мені здається, іноді є такі подовші. По завданням я дивлюся вони не дуже багато встигають розібрати, але залежить від вчителя. Немає взаємозв’язку з дитиною. Це лише теоретична така частина, дуже мало практичної. Вчителі добре під лаштувалися під ці уроки, намагаються так, щоб ніде, нічого не було ніяких накладок», - каже мама Мирослави Оксана Деребенко.

«Мені ці уроки допомагають, бо нам розказують і ми самі розуміємо, це краще ніж ми просто будемо вчити правила.. Домашнє завдання є наприкінці кожного з уроків. Нам задають домашнє завдання, яке буде по темі до наступного уроку, але ще наші вчителі задають окремо домашні завдання по нашим підручникам. Наші вчителі кажуть, що краще це все таки подивитися, бо це нова тема і її розповідають онлайн. Нам кажуть, що записувати це необов’язково, тобто треба просто сприймати інформацію на слух», - каже учениця Мирослава Деребенко.

Ранок з уроків починається і в родині Ірини Андрєєвої. Її 12-річний син Олексій вчиться в Вільнянській гімназії «Світоч». Виконує домашні завдання через інтернет сайт, який розробив їхній навчальний заклад. За допомогою відеоурків Олексій додатково почав вивчати математику, українську мову та географію.

Ірина Андрєєва

Ірина Андрєєва

«Я вважаю такі уроки корисні для моєї дитини, тому що він сидить вдома, карантин, а так дуже доступно вчителі розказують. Це не навантажує дитину, а дуже гарна допомога до вивченого матеріалу самостійно», - каже Ірина Андрєєва.

«Мені сподобалося дивитися відеоуроки по телевізору, тому що ти можеш розслабитися і погладити кішку. Все що мені розповідали вчителі сьогодні для мене було зрозуміло. Нам класна керівниця скинула розклад уроків, вона не казала, що це обов’язково, але я дивлюся», - розповів учень Олексій Андрєєв.

До ініціативи транслювання додаткових відеоуроків долучився й місцевий телекаканал. 17 запорізьких вчителів викладають 11 предметів для учнів з 5 по 9 класи. Загалом вже відзнято 30 уроків, вони є додатковими, а не обов’язковими. Починаються зранку о 8.15, тривають по 20 хвилин - до 10.20, зазначив директор департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Станіслав Романчук. За його словами, вони не дублюють ті уроки, які транслюються на національних каналах.

Станіслав Романчук, директор департаменту освіти і науки Запорізької міської ради

Станіслав Романчук, директор департаменту освіти і науки Запорізької міської ради

«Є типові освітні програми, навчальні програми кожна школа складає свої на основі цих типових планів, тому більш менш навчальні плани співпадають у всієї України. Наші уроки охоплюють всю інваріантну частину, тобто всі основні предмети. Більш акцент робили на подання нового матеріалу, тобто проконтролювати якісь форми онлайн не хочу казати легше, але більше відпрацьована тематика, але як розповісти матеріал не бачачи учня це дуже важко, тому більш намагалися надати новий матеріал. Розклад є, кожного дня для різних класів, різні уроки. Я б хотів звернутися до батьків - ми не ставили перед собою метою та й не мали можливості за рахунок ось цих 30 уроків вирішити проблему надолуження усього матеріалу. Це неможливо, фізично неможливо», - розповів директор департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Станіслав Романчук.

За словами Станіслава Романчука, реакція батьків на дистанційне навчання дітей та на їхнє навантаження неоднозначна, бо тепер татусям і мамам доводиться випробовувати в ролі вчителів і себе.

Нагадаємо, з 12 березня всі навчальні заклади в Україні призупинили діяльність через спалах коронавірусу. З 6 квітня уроки для учнів можна переглянути на 14 українських телеканалах, YouTube-каналі Міністерства освіти і науки України. Вони транслюються щодня з понеділка по п’ятницю о 10:00 для учнів 5-11 класів. Загалом 11 предметів. В проекті взяли участь 40 педагогів країни, а також вітчизняні артисти.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди