Гроссі обговорив із директором "Росатому" створення зони безпеки навколо ЗАЕС

Гроссі обговорив із директором "Росатому" створення зони безпеки навколо ЗАЕС

Гроссі обговорив із директором "Росатому" створення зони безпеки навколо ЗАЕС
Навчання у Запоріжжі, що провели через можливу аварію на Запорізькій атомній електростанції, 17 серпня 2022 року. Фото: Getty Images

Генеральний директор Міжнародної організації з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гроссі обговорив із директором "Росатому" Олексієм Ліхачовим створення зони безпеки навколо Запорізької атомної електростанції.

Про це 23 листопада повідомляється в офіційному Twitter МАГАТЕ.

"Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі зустрівся сьогодні у Стамбулі з російською делегацією на чолі з Генеральним директором "Росатому" Олексієм Ліхачовим для консультацій щодо експлуатаційних аспектів, пов'язаних із безпекою на Запорізькій АЕС в Україні, та щодо термінового створення зони ядерної безпеки та захисту", — йдеться у повідомленні.

Раніше експертна група МАГАТЕ оцінила ступінь збитків, завданих внаслідок інтенсивних обстрілів минулими вихідними на Запорізькій атомній електростанції.

"За словами генерального директора, експерти змогли підтвердити, що попри силу обстрілу, ключове обладнання залишилося неушкодженим і не викликало безпосередніх проблем для ядерної безпеки", — йдеться у повідомленні.

В організації розповіли, що чотири експерти МАГАТЕ з ядерної безпеки, фізичної безпеки та гарантій, які наразі перебувають на об'єкті, були проінформовані керівництвом, а потім здійснили великий візит на найбільшу в Європі атомну електростанцію, щоб з перших рук оцінити фізичні наслідки обстрілів, що сталися ввечері 19 листопада та 20 листопада. При цьому Гроссі зазначив, що останній обстріл був одним із найсерйозніших подібних інцидентів на об'єкті за останні місяці.

Читайте також

МАГАТЕ загострило риторику через захоплення Росією ЗАЕС — ISW

"Український персонал виконує свої завдання під постійним тиском", — гендиректор МАГАТЕ про ситуацію на Запорізькій АЕС

"Ситуація небезпечна, ризики високі", — експертка з ядерної безпеки про наслідки останнього обстрілу Запорізької АЕС

Обстріли ЗАЕС потрібні Росії, щоб встановити контроль над станцією — ISW

Після обстрілів ЗАЕС в Енергодарі відсутнє теплопостачання. Регулярно відключають електрику та воду — міський голова

На початок