Критичне обладнання залишилося неушкодженим: МАГАТЕ оцінило наслідки останнього обстрілу ЗАЕС

Критичне обладнання залишилося неушкодженим: МАГАТЕ оцінило наслідки останнього обстрілу ЗАЕС

Критичне обладнання залишилося неушкодженим: МАГАТЕ оцінило наслідки останнього обстрілу ЗАЕС
Запорізька АЕС. Фото: Associated Press

Експертна група Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) оцінила ступінь збитків, завданих внаслідок інтенсивних обстрілів минулими вихідними на Запорізькій атомній електростанції.

Як повідомляє пресслужба МАГАТЕ, про це повідомив генеральний директор Рафаель Маріано Гроссі.

"За словами генерального директора, експерти змогли підтвердити, що попри силу обстрілу, ключове обладнання залишилося неушкодженим і не викликало безпосередніх проблем для ядерної безпеки", — йдеться у повідомленні.

В організації розповіли, що чотири експерти МАГАТЕ з ядерної безпеки, фізичної безпеки та гарантій, які наразі перебувають на об'єкті, були проінформовані керівництвом, а потім здійснили великий візит на найбільшу в Європі атомну електростанцію, щоб з перших рук оцінити фізичні наслідки обстрілів, що сталися ввечері 19 листопада та 20 листопада. При цьому Гроссі зазначив, що останній обстріл був одним із найсерйозніших подібних інцидентів на об'єкті за останні місяці.

"Група повідомила, що стан шести реакторних блоків стабільний, і підтверджено цілісність відпрацьованого палива, свіжого палива та низько-, середньо- та високоактивних відходів у відповідних сховищах", — повідомили в МАГАТЕ.

Проте експерти МАГАТЕ, як і раніше, спостерігали великі пошкодження на майданчику.

"Це є серйозною причиною для занепокоєння, оскільки ясно демонструє абсолютну інтенсивність атак на одну з найбільших у світі атомних електростанцій", — сказав генеральний директор організації.

Спостереження групи включали пошкодження резервуарів для зберігання конденсату, що викликало нерадіоактивний витік, кілька ударів по головній дорозі вздовж реакторів станції, а також по виведеній з ладу залізниці, трубопроводу стиснутого повітря, ураженого уламками, два удари по покрівлі спеціальної допоміжної будівлі, незначні видимі пошкодження зарядки зрошувачів, а також два удари в районі вартового приміщення. При цьому фахівці МАГАТЕ заявили, що оперативний та ремонтний персонал вже почав усувати деякі пошкодження, а персонал станції також проводить прибирання майданчика після атак у вихідні дні.

Група МАГАТЕ також повідомила, що протягом ночі та вдень 21 листопада нападів на ЗАЕС більше не було, хоча зафіксовані обстріли в районі найближчого міста Енергодар та промислової зони.

"Найвище керівництво майданчика окремо поінформувало групу МАГАТЕ про те, що чотири реактори ЗАЕС залишилися в холодній зупинці і два в гарячій зупинці, продовжуючи виробляти пару та гарячу воду для майданчика та Енергодару, де мешкає багато робочих станції та членів їхніх сімей", — додали в організації.

У зв'язку з поновленням обстрілу генеральний директор активізував свої консультації, спрямовані на встановлення захисної зони на станції.

Читайте також

МАГАТЕ загострило риторику через захоплення Росією ЗАЕС — ISW

"Український персонал виконує свої завдання під постійним тиском", — гендиректор МАГАТЕ про ситуацію на Запорізькій АЕС

"Ситуація небезпечна, ризики високі", — експертка з ядерної безпеки про наслідки останнього обстрілу Запорізької АЕС

На початок