Німеччина вважала швидку поразку України прийнятним сценарієм війни — Джонсон

Німеччина вважала швидку поразку України прийнятним сценарієм війни — Джонсон

Німеччина вважала швидку поразку України прийнятним сценарієм війни — Джонсон
Прем'єр міністр Великої Британії Борис Джонсон, фото: AP

Керівництво Франції заперечувало ймовірність вторгнення Росії в Україну, а Німеччина вважала, що Україні краще здатися на початку війни.

Про це заявив експрем’єр Великої Британії Борис Джонсон в інтерв’ю CNN Portugal.

"Джонсон сказав партнерській мережі CNN CNN Portugal, що ставлення західних країн сильно відрізнялося до того, як Москва розпочала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого, виділивши три провідні країни ЄС у коментарях, які навряд чи вітатимуться в європейських столицях", — пише видання.

Журналісти зауважують, що хоча Джонсон й наголосив, що країни ЄС пізніше згуртувалися довкола України і тепер надають їй тверду підтримку, у період до російського вторгнення так було не завжди.

"Це було величезним шоком. Ми могли бачити, як накопичуються тактичні групи російських батальйонів, але різні країни мали дуже різні точки зору", — сказав британський політик.

За його словами, керівництво Німеччини було схильне вважати, що швидка військова поразка України була б кращою за тривалий і кривавий конфлікт.

"У якийсь момент німці вважали, що якщо це (вторгнення Росії — ред.) станеться, що стане катастрофою, то було б краще, якби все це закінчилося швидко, а Україна впала", — заявив Джонсон, пославшись на "різноманітні вагомі економічні причини" для такого підходу", — зазначив британський експрем’єр.

Джонсон підкреслив, що вважав такий підхід помилковим.

"Я не міг цього підтримати, я думав, що це згубний погляд на це. Але я можу зрозуміти, чому вони думали і відчували саме так", — зауважив він.

Експрем’єр Великої Британії також додав, що керівництво Франції взагалі вважало вторгнення Росії в Україну малоймовірним.

"Не сумнівайтеся, що французи до останнього моменту заперечували це", — також сказав Джонсон.

Окрім того, політик розкритикував початкову реакцію Італії на загрозу російського вторгнення. Джонсон сказав, що її уряд — на той час очолюваний Маріо Драгі — "на якомусь етапі просто заявив, що не зможе підтримати позицію, яку ми займаємо" з огляду на їхню "величезну" залежність від російських вуглеводнів.

Читайте також

Голосування за визнання Росії спонсором тероризму, "пункти незламності", $4,5 млрд від США. 273 день війни. Онлайн

На початок