Росія готує провокацію у Бєлгородській області — ISW

Росія готує провокацію у Бєлгородській області — ISW

Росія готує провокацію у Бєлгородській області — ISW
. Фото: з телеграм-каналу губернатора Бєлгородської області В'ячеслава Гладкова

Російський режим може планувати провокацію на території Бєлгородської області, влаштувавши там "операцію під чужим прапором" й звинувативши в її проведенні Україну, щоб поновити суспільну підтримку війни в Україні.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

"Кремлівські пропагандисти почали висувати гіпотезу про те, що українські війська прагнуть вторгнутися до Білгородської області, а інші російські джерела зазначають, що російським силам необхідно відновити контроль над Куп'янськом у Харківській області, щоб мінімізувати загрозу українського нападу", — йдеться у повідомленні.

Як зазначають аналітики, ці твердження вже давно циркулюють у спільноті блогерів, які критикували російське військове командування за залишення позицій у Вовчанську на північному сході Харківської області після виведення російських військ із цього регіону у вересні. Російські військові блогери також активізували свої заклики до керівництва Росії повернути звільнені території у Харківській області 22 листопада, заявивши, що такі запобіжні заходи зупинять українців від проведення штурмових операцій на Куп'янському та Вовчанському напрямках.

При цьому губернатор Бєлгородської області В'ячеслав Гладков також опублікував кадри, що демонструють будівництво укріплень засічної лінії на кордоні з Україною, що підтвердив і засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин.

"Твердження Росії про запланований напад України на Бєлгородську область абсурдні і спрямовані лише на те, щоб залякати громадськість і змусити її підтримати війну. Україна не має стратегічного інтересу у вторгненні до Росії і не може зробити це у таких масштабах", — наголошують автори звіту.

Вони звертають увагу на те, що підтримка безглуздого російського вторгнення знижується серед жителів віддалених районів РФ та решти країни внаслідок мобілізаційних та військових невдач. Російські опозиційні ЗМІ повідомляли, що з кінця жовтня родичі мобілізованих влаштували акції протесту у 15 регіонах Росії, найпомітніші з яких відбулися в регіонах, що межують з Україною.

"Ці безглузді припущення про фантастичне українське вторгнення в Росію також можуть бути частиною зусиль Кремля щодо визнання та умиротворення російської провоєної націоналістичної спільноти", — вважають фахівці Інституту.

Що відомо

  • У вересні Збройні сили України почали відвойовувати втрачені території Харківської області на сході, південному сході, а також на півночі від Харкова.
  • Наприкінці березня заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко повідомив, що на Харківському напрямку з початку контрнаступальних дій українська армія звільнила 454 населені пункти Харківської області.
  • Президент РФ Володимир Путін 21 вересня підписав указ про проведення часткової мобілізації у Росії, а міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед виряджанням в зону "СВО".

Читайте також

Голосування за визнання Росії спонсором тероризму, "пункти незламності", $4,5 млрд від США. 273 день війни. Онлайн

На початок