Кожен п’ятий українець має проблеми з доступом до ліків — ВООЗ

Кожен п’ятий українець має проблеми з доступом до ліків — ВООЗ

Кожен п’ятий українець має проблеми з доступом до ліків — ВООЗ
Ярно Хабіхт. Фото: офіс ВООЗ в Україні

Приблизно кожен п'ятий мешканець України має проблеми із доступом до ліків, при цьому атаки Росії на українську інфраструктуру у сфері охорони здоров'я також вплинули на доступність медичних послуг.

Про це під час брифінгу 21 листопада заявив доктор Ярно Хабіхт, представник Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні.

За словами посадовця, проблема ускладнюється в окупованих Росією регіонах України, де необхідні ліки не може отримати кожна третя людина. Він додав, що зимовий сезон і особливо сніг, який уже спостерігався в деяких частинах України, стане серйозною проблемою для системи охорони здоров'я.

За словами представника ВООЗ, постійні атаки на інфраструктуру охорони здоров'я в Україні також вплинули на доступність медичних послуг, таких як ліки, вакцини проти COVID-19 та обладнання у відділеннях інтенсивної терапії лікарень.

"Я б сказав, що з огляду на те, що 50% цивільної енергетичної інфраструктури пошкоджено або зруйновано в момент настання суворої зими, коли температура може впасти до мінус 20 градусів, це слід розглядати як найбільший напад на охорону здоров'я на території Європи з часів Другої світової війни", — заявив на тому ж брифінгу регіональний директор ВООЗ у Європі Ганс Клюге.

Читайте також

США фіксують все більше злочинів Росії на окупованих територіях — Держдеп

Відключення електроенергії, ймовірно, відбуватимуться щонайменше до кінця березня — гендиректор YASNO

На початок