Литва постачатиме Україні боєприпаси, але не гаубиці та системи ППО — ЗМІ

Литва постачатиме Україні боєприпаси, але не гаубиці та системи ППО — ЗМІ

Литва постачатиме Україні боєприпаси, але не гаубиці та системи ППО — ЗМІ
Гаубиці. Фото: Twitter Arvydas Anušauskas

Литва продовжить підтримувати Україну і надасть додаткові боєприпаси. Про це заявив міністр національної оборони Арвідас Анушаускас після засідання Ради державної оборони, пише LRT. Водночас передача Україні гаубиць або систем ППО не була схвалена.

"Вирішено щодо подальших форм підтримки: боєприпаси, необхідні Україні, будуть надані", — сказав Анушаускас журналістам після засідання Ради.

Міністр зазначив, що підтримка Литви Україні перевищує 640 мільйонів євро, а військова підтримка становить понад 232 мільйони євро.

На запитання, чому Рада державної оборони вирішила, що Литва не передаватиме гаубиці чи системи протиповітряної оборони, міністр сказав, що засідання було закритим, і не став коментувати причини та аргументи такого рішення.

Радник президента Литви Кястутіс Будрис заявив після засідання про масштабну підтримку України. За його словами, Литва підтримуватиме Україну всіма засобами до і після перемоги, оскільки Україна інтегрується в міжнародні організації, приєднуючись до європейської сім’ї та НАТО.

“Підтримка не тільки військова, а й цивільна, гуманітарна, економічна, фінансова. На сьогодні пріоритетом є відновлення функціонування української енергосистеми, в першу чергу, що стосується ліній розподілу електроенергії”, — сказав Будрис.

Радник президента зазначив, що для відновлення ліній енергопостачання в Україні литовські державні компанії ведуть переговори з українськими компаніями, як допомогти їм швидше відновити виробництво електроенергії та тепла там, де зруйнована інфраструктура.

Будрис підтвердив, що найближчим часом розглядається передача Україні боєприпасів.

Говорячи про гаубиці і системи ППО, радник президента сказав, що обидві названі системи озброєння відносяться до категорії можливостей особливої ​​важливості.

"Було сказано, що ми продовжимо переговори з нашими партнерами щодо шляхів відновлення нашого критичного військового потенціалу. Поки таких методів та засобів явно не існує, як ми могли б це зробити, ми зберігаємо ці конкретні можливості, але відповідаємо на потреби України у системах вогневої підтримки, артилерійських системах", — пояснив Будрис, пише Delfi.

За його словами, Литва вже поставили 105-мм гаубиці в одиницю розміром з батальйон. Також з Литви виїхала партія мобільних мінометів, які посилять збройні сили України.

Голова Комітету Сейму з національної безпеки і оборони Лаурінас Кашчюнас після засідання Ради уточнив, що Литва постачатиме Україні боєприпаси для танкових гаубиць.

Рішення не надавати Україні гаубиці чи системи ППО пов’язане з тим, що Литва з огляду на ситуацію в оборонно-промисловому комплексі навряд чи зможе швидко отримати іншу зброю, пише LRT.

“Потрібно знати просту річ — це виробничі потужності, стан ОПК на Заході. Також так склалося, що багато речей, навіть якщо у вас зараз є гроші, ви зможете купити, отримати товар лише через кілька років. Ми маємо це цінувати”, — прокоментував Кашчюнас.

Читайте також

Зима і люди. Як українці готуються до холодів в умовах війни

Литва відремонтує для України 12 гаубиць, пошкоджених на війні

Україна отримала новий пакет військової допомоги від Литви — Міноборони країни

Литва надасть українським військовим 25 тисяч комплектів зимової форми

Литва передала Україні 50 бронетранспортерів M113 — Міноборони

На початок