23 метри, 55 років, безкоштовна: на майдані Рівного встановили новорічну ялинку

23 метри, 55 років, безкоштовна: на майдані Рівного встановили новорічну ялинку

23 метри, 55 років, безкоштовна: на майдані Рівного встановили новорічну ялинку

Ялинку, яка стоятиме у центрі Рівного упродовж новорічних та різдвяних свят, привезли сьогодні на майдан Незалежності. Її висота 23 метри, а вік 55 років. На відміну від попереднього року, цьогоріч її не везли із лісництва, дерево росло в обласному центрі на території "Газотрону". Його керівник підприємства віддав місту безкоштовно. При цьому на нову ілюмінацію міська влада має намір витратити 800 тисяч гривень, повідомив речник міськради Микола Прокопчук.

9 ранку, територія підприємства "Газотрон", ялину два десятки комунальників готують до зрізування. Спочатку фіксують за допомогою крану та автовишки, а потім спилюють. Увесь процес триває годину.

Ще дві з половиною години працівники Тресту зеленого господарства витрачають на те, щоб обв'язати гілки ялини, аби ті під час перевезення не обламалися.

Головний інженер Тресту зеленого господарства Олександр Кравчук:

Щоб у ялинки була пишна крона, треба щоб вона була прямостояча, бо посеред лісу ялинки... у них тільки верхівка є. Ви бачили, що ми кілька років привозили, рівняни дивилися, дивувалися, що привозили як віники. А окремо стоячі ялинки стоять тільки на окремій території. Тут ми їздили, прошукували варіанти – побачили тут. ПАТ "Газотрон", Шило Павло Лукашевич, нам цю ялинку дозволив взяти, тому що вона ще кілька років простоїть і взагалі може впасти. Це вже дерево, скажімо так, немолоде.

Тобто цього року ялинка безкоштовна? (запитує журналістка)

Безкоштовна.

О пів на першу ялину привозять на майдан Незалежності і готують верхівку для встановлення прикраси.

Працівник автовишки Василь Дацюк:

Звізду. Буде звізда. Така зверху. Її треба прикріпить до чогось. Таке спеціальне кріплення для зірки.

Для цього зрізуєте гілочки? (запитує журналістка)

Ну так. А як закріпити? Такої густої ще жодного року не було.

Встановлення триває годину. Дехто з рівнян спостерігає за цим процесом і ділиться враженнями.

Рівнянка Галина:

От йолка є жива, готова. Просто її одіть, ту, що стоїть. І все – відсвяткували б. Не нада було б різать.

Рівнянин Владислав Закревський:

Можна було б зробити штучну. Ту саму ялинку, ті самі іграшки – і не кожний рік міняти, а те саме ставити без зайвих коштів.

Сьогодні ялину тільки фіксують. Далі, за словами головного інженера Тресту, упродовж декількох днів комунальники чіплятимуть гілля, аби ялина була густішою. Потім розпочнуть прикрашати новорічне дерево ілюмінацією працівники міськсвітла. Відкрити центральну ялину Рівного планують 19 грудня.

Нагадаємо, торік міська влада оприлюднювала результати кількох опитувань щодо центральної ялинки Рівного. У січні були оголошені результати опитування, проведеного МЕГУ. У ньому перемогла штучна ялинка. Втім, у листопаді у своєму відеоблозі міський голова Володимир Хомко оперував вже іншими даними. Мовляв, опитування показало, що більшість респондентів за живу ялинку. Проти вирубування живої ялинки у 2017 році виступали представники громадської ініціативи "Сад історій Рівного". Тоді їхня петиція із проханням прикрасити живу ялинку, що вже росте на майдані, набрала потрібні голоси. Втім, була відхилена міською владою. Нині очільниця "Саду історій" Оксана Майборода ситуацію з ялинкою не коментує. Каже, так вирішили члени організації. А ось що з цього приводу думають у місцевому "Екоклубі".

Представниця ГО "Екоклуб" Інна Мулявка:

– Ми вважаємо, що найкраще рішення – це прикрашати ялинки, які зростають на майдані Незалежності. Адже кожного року бачимо, що з міського бюджету закуповуються на сотні тисяч гривень новорічні іграшки для декору, гірлянди, вогники. "Екоклуб" абсолютно не підтримує ідею купівлі штучної ялинки для міста. Передусім для того, аби купівля такої ялинки була виправдана – потрібно нею користуватися 15-20 років, не менше. Окрім того, ми сумніваємося, що місто може собі дозволити дерево з високоякісного пластику, який не буде чинити шкоди і може бути повторно перероблений.

Авторка: Анастасія Бачук

На початок