День Гідності та Свободи відзначили 21 листопада у Сумах. Зранку на Алеї Слави центрального кладовища вшанували загиблих захисників. До пам’ятного знака воїнам, які загинули під час бойових дій з Росією на сході України, відбулося покладання квітів.

Вшанувати пам'ять загиблих військових прийшли їхні рідні.
"Наші тут сини лежать.. Кор.: — Вони воювали коли? — У 2014-му році в Донецьку, Горлівка, Донецьк", — говорить мати загиблого захисника Валентина Іванівна.

Заходи продовжилися молитвою в пам'ять загиблих захисників біля пам’ятника Героям Небесної Сотні.
"У мене побратимів померли багато на Майдані. Там учасником був. Якраз 28 лютого перші БТРи палили на сотні. Пом’янути своїх друзів, багато з них немає вже", — каже учасник заходу Іван.

Читайте також: "Те, що ми залишились живими — просто пощастило". Учасник Революції Гідності згадує Майдан
Прийшли вшанувати полеглих захисників батьки Миколи Ніколаєнка, який загинув у Донецькому аеропорту в січні 2015 року. Йому було 20 років.
"Коли ми йому сказали, що: синочку, може, не треба це? Ну як кожна мати так скаже. Він сказав: а хто ж, як не я? Це не високі слова, от так. І сьогодні ми не живемо, а існуємо на цій землі. Але я сподіваюся на краще. Не дарма наш син віддав своє життя за майбутнє України", — каже мати загиблого захисника Валентина Ніколаєнко.
Мати загиблого п’ять місяців тому Андрія Авраменка розповідає, що її син понад усе хотів жити у вільній країні.
"Він вже — пенсіонер, а пішов захищати Україну. І загинув він на Сумщині", — зазначає мати загиблого захисника Віра Авраменко.

Завершився мітинг хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника Героям Небесної Сотні.
Що відомо
- День Гідності та Свободи в Україні відзначають згідно з указом президента з 2014 року. Його встановили на честь двох революцій: Помаранчевої у 2004 році, та Революції Гідності у 2013 році.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram