Поший торбинку – виграй подарунок: жителів Житомирщини запрошують до участі у екологічному проєкті

Поший торбинку – виграй подарунок: жителів Житомирщини запрошують до участі у екологічному проєкті

Поший торбинку – виграй подарунок: жителів Житомирщини запрошують до участі у екологічному проєкті
Торбинки, пошиті у Малинському професійному ліцеї. Житомирщина. Фото надане Ольгою Петренко

Жителів Житомирщини запрошують до участі у всеукраїнському екологічному проєкті "Мішечок", в рамках якого, пошивши власний мішечок для продуктів, можна виграти подарунок. Про це в етері Українського радіо Житомир розповіла президентка Всеукраїнського молодіжного руху "Let's do it Ukraine", координаторка всеукраїнських екологічних ініціатив Юлія Мархель.

За її словами, хоча проєкт розрахований переважно на дітей та учнівську молодь, долучитися до екологічної ініціативи може кожен бажаючий.

"У нас є два конкурси: індивідуальний – у ньому можуть брати участь усі бажаючі. Треба пошити мішечок, виставити фото, тегнути нашу організацію і в подальшому, можливо, виграти екологічний подарунок. Другий конкурс – колективний. Там уже заклади позашкільної і загальної середньої освіти на кількість змагаються за суперприз. У нас є партнери, які будуть допомагати нам з суперпризами, тому що як завжди ми будемо організовувати змагання серед навчальних закладів і закладів позашкільної освіти за принтер сублімаційного друку. Але ми закликаємо усіх, – навіть якщо ви не школярі і не родина школярів – взяти собі якісь старі речі, нашити стільки торбинок, скільки вам потрібно, і користуватися ними в побуті. Це дуже просто. Я сама шила – нашвидкоруч на пошиття одного мішечка в мене йшло п'ять-вісім хвилин. Ці мішечки можна брати із собою замість одноразових пакетів до магазину, можна класти в них взуття, коли ви йдете до спортзали, брати в цих мішечках щось у школу, на роботу, в подорож. Це не просто дозволить вам зекономити, а й дасть вам жити екологічно відповідально, адже ви будете користуватися кожним мішечком замість 300-400 пластикових пакетиків на рік, які потім ще будуть розкладатися 500 років", – каже Юлія Мархель.

Минулого разу до проєкту також долучалися і освітні заклади Житомирщини. Зокрема, Малинський професійний ліцей, який пошив найбільше мішечків в межах Житомирської області – 271 штуку. Про це телефоном розповіла викладачка ліцею – ініціаторка волонтерської організації "Від серця до серця" – Алла Синежук.

"Наш ліцей також має екологічний профіль, і ми від початку переймалися екологічними проблемами – прибирали береги річки, слідкували за чистотою, встановили таблички з проханням не смітити. Ми бачимо, як зростає зараз кількість сміття і дивимося, що можна використати для вторинної переробки. Тому ми і долучилися до акції "Мішечок". Попри те, що на той час був карантин, наші діти активно долучилися до пошиття мішечків, використовуючи для цього тканину зі старих речей. Мало хто шив одну-дві торбинки. Здебільшого п'ять-сім шив кожен. Ну і потім, звісно, користувалися цими мішечками, адже це дозволяє економити. У мене, наприклад, у таких торбинках зберігаються сушені гриби, яблука та інші фрукти. Дуже важливо змалку займатися екологічним вихованням дітей", – говорить Алла Синежук.

Конкурс триватиме до 25 листопада. Докладніші умови можна переглянути тут.

Що відомо

  • До кінця листопада триває всеукраїнський марафон сортування відходів – в етері Українського радіо Житомир президентка Всеукраїнського молодіжного руху "Let's do it Ukraine", координаторка екологічних ініціатив Юлія Мархель розповіла, де знайти інформацію про те, що і куди у Житомирі можна здавати на повторну переробку.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

На початок