Сортування відходів: що і куди у Житомирі можна здавати на повторну переробку

Сортування відходів: що і куди у Житомирі можна здавати на повторну переробку

Сортування відходів: що і куди у Житомирі можна здавати на повторну переробку
Ілюстративне фото Pixabay

До кінця листопада триває всеукраїнський марафон сортування відходів – в етері Українського радіо Житомир президентка Всеукраїнського молодіжного руху "Let's do it Ukraine", координаторка екологічних ініціатив Юлія Мархель розповіла, де знайти інформацію про те, що і куди у Житомирі можна здавати на повторну переробку.

Оголошений у Всесвітній день рециклінгу – п’ятнадцятого листопада – марафон сортування сміття триватиме до кінця місяця. Юлія розповіла, що до неї навіть звернулися військовослужбовці однієї з житомирських військових частин, які захотіли долучитися до марафону сортування відходів.

"Я була дуже вражена цим фактом, – каже Юлія. – Приємно, що люди усвідомлюють важливість цього процесу. – Насправді сортування починається не тільки з, власне, сортування, а й з пункту прийому вторинної сировини. Після цього будемо знати, що сортувати і як, а вже пункти прийому відправляють вторинну сировину на переробку. Ми оновили Національну мапу пунктів прийому вторсировини. Малі й великі переробні підприємства чекають. Єдине, що – на мапі залишилися лише пункти, де є адреса і номери контактних телефонів".

Сортування відходів: що і куди у Житомирі можна здавати на повторну переробку
Координаторка всеукраїнських екологічних акцій Юлія Мархель. Фото: Wikipedia

Зайшовши на Національну мапу пунктів прийому вторсировини, можна почитати, як правильно сортувати відходи, яке сміття не сортується, та де в Житомирі можна здати відсортоване. На карту також можна самому додавати існуючі пункти прийому вторсировини, яких немає на мапі. Пункт прийому позначать після модерації волонтерами приблизно впродовж доби. Щоправда, через часті вимкнення електроенергії та обставини воєнного часу працівники пунктів прийому просять попередньо їм телефонувати.

"І без того гостра проблема з утилізацією сміття стала в Україні ще актуальнішою із початком повномасштабної війни. Зокрема, і через потужну внутрішню міграцію. Наші населені пункти не були готові до такої міграції людей. Наприклад, у звичайному селищі проживають дві тисячі людей, до них приїхали жити ще дві тисячі людей – у такому разі на сміттєзвалищі місця вже немає. Те саме стосується і нашої столиці, й інших наших міст – особливо на заході України. Навантаження на сміттєзвалища суттєво зростає. Єдиний вихід для того, щоб його розвантажити – це сортування і переробка. Це зекономить наші з вами ресурси і запустить процеси кругової економіки. А ще –дозволить заощадити сімейний бюджет", – говорить Юлія.

Сортування відходів: що і куди у Житомирі можна здавати на повторну переробку
Пунки прийому вторсировини у Житомирі. Фото: Національна мапа пунктів прийому вторсировини

Окремим пунктом у цьому процесі йде користування багаторазовим упакуванням.

"Зараз у нас магазини і всі торгові точки дозволили приходити за продуктами зі свою тарою – коробками, сумками, мішечками і торбинками. Дуже важливо користуватися саме багаторазовою тарою, роблячи свій вклад у зменшення об'ємів сміття, яке потрапляє на сміттєзвалище. Ще одна порада: не закуповуйте зайвого. Попри скрутні часи, українці примудрилися відправити на сміттєзвалища за цей рік від 300 до 500 кілограмів відходів з однієї людини. Підприємства з переробки вторинної сировини – і малі, й великі – працюють, тому дуже важливо, щоб українці взяли на себе соціальну відповідальність і почали здавати сировину на вторинну переробку та користуватися багаторазовим пакуванням", – розповіла Юлія Мархель.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

На початок