Вибори президента Казахстану: за даними екзитполу, виграє чинний президент Токаєв

Вибори президента Казахстану: за даними екзитполу, виграє чинний президент Токаєв

Вибори президента Казахстану: за даними екзитполу, виграє чинний президент Токаєв
Чинний голова Казахстану Касим-Жомарт Токаєв проголосував на президентських виборах 20 листопада 2022 року, фото: AP

За даними екзитполу, на президентських виборах у Казахстані лідирує чинний глава держави Касим-Жомарт Токаєв із понад 82% голосів.

Як передає казахська служба "Радіо Свобода", друге місце набрав варіант "проти всіх": 5,2% голосів.

При цьому уточнюється, що за даними першого екзит-полу від міжнародного інституту регіональних досліджень "Відкрите суспільство" Токаєв набрав 82,45% голосів. Водночас за даними Інституту Суспільної політики правлячої партії "Аманат", чинний президент набрав 85,42% голосів.

На третьому місці попередньо опинився Жигули Дайрабаев із 2,67% голосів, Каракат Абден набрав 2,61%, Мейрам Кажикен — 2,43%.

За попередніми даними, загалом проголосували 69,43 відсотка загальної кількості громадян Казахстану, включених до списків.

Як повідомляє інформаційно-аналітичний портал Orda Kazakhstan, перший президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв вже привітав Токаєва з "переконливою перемогою на виборах".

"Ця перемога свідчить про Ваш високий авторитет, як голови держави, і є безперечним доказом віри народу у Ваші масштабні реформи й нові ініціативи, а також визнання стійкості, рішучості та мудрості, яку Ви виявили, коли на кону була незалежність нашої держави", — заявив Назарбаєв.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський звільнив з посади посла України у Казахстані.
  • У серпні МЗС Казахстану викликало посла України в Казахстані Петра Врублевського і висловило йому протест через антиросійські висловлювання
  • Причиною виклику посла в міністерство стало цитування дипломатом відомої фрази загиблого київського активіста Романа Ратушного: "Чим більше росіян ми вб'ємо зараз, тим менше росіян доведеться вбивати нашим дітям". Він нібито сказав це у розмові з блогером Діасом Кузаїровим 21 серпня під час концерту на честь 30-річчя встановлення дипломатичних відносин Казахстану з Польщею та Україною.
  • Росія вимагала від Казахстану вислати Врублевського, але влада Казахстану відхилила вимогу вислати дипломата, і попросила Київ замінити його, заявивши, що його коментарі неприйнятні для країни з великою етнічною російською меншиною.

Читайте також

Казахстан не визнає "референдуми" на тимчасово окупованих територіях України

Казахстан не видаватиме РФ ухилянтів, якщо їх не оголосили у міжнародний розшук

На початок