Національна рада пропонує перенести термін вимкнення аналогового мовлення

Національна рада пропонує перенести термін вимкнення аналогового мовлення

Національна рада пропонує перенести термін вимкнення аналогового мовлення Суспільне Херсон

Національна рада пропонує перенести термін вимкнення аналогового мовлення в Україні на 31 грудня 2020 року. Попередній термін становив 30 червня 2020 року. Таке рішення було прийняте 7 травня на засіданні ради.

Про це повідомляється на сайті Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Чинна редакція Плану використання радіочастотного ресурсу України передбачала, що на територіях, які межують з Російською Федерацією і тимчасово окупованими територіями, а також для телерадіоорганізацій місцевої категорії мовлення, які не мають ліцензій на цифрове мовлення, аналогова технологія може використовуватися до 30 червня 2020 року.

У Херсонській області аналогові передавачі працюють у Чаплинці, Каланчаку, Скадовську, Лазурному, Новотроїцькому, Генічеську. Про це кореспондентам Суспільного повідомив представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Херсонській області Сергій Мовчан.

"У вересні 2018 року було припинено аналогове мовлення (телевізійне) по всі території країни. Нацрада звернулась до Кабміну з пропозицією щодо необхідності збереження аналогового мовлення на території з особливим режимом мовлення. Це зона дії Операції об'єднаних сил, Луганська, Донецька області, ну, і Херсонська область, кордон із Кримом. Це тому, що на цих територіях існують ризики інформаційного впливу країни-агресора. Ці пропозиції були у 2018 році враховані і, якщо говорити про нашу Херсонську область, то аналогові передавачі залишилися працювати в межах Херсонської філії концерну РРТ у Чаплинці, Каланчаку, Скадовську, Лазурному, Новотроїцьку, Генічеську. І працюють вони досі. Терміни відключення аналогового сигналу постійно переносилися десь кожні півроку. За останнім строком вони б мали бути відключеними у червні, але зараз у зв'язку із тим, що сталися такі форсмажорні обставини взагалі у світі та Україні з коронавірусом, є певні складнощі. І знову ж Національна рада України виступає з пропозицією відтермінувати перехід повний від аналогового до цифрового мовлення в Україні. Відтерміновано цей період до 31 грудня 2020 року. Це пов'язано і з інформаційною безпекою, і з усіма тими ризиками, які Херсонська область отримує з боку тимчасово окупованої території Криму", - розповів Сергій Мовчан.

Також він повідомив, що у Херсонській області, так само, як і у зоні дії Операції об'єднаних сил, працює система тимчасових дозволів.

"По спрощеній процедурі отримують дозвіл на рік мовлення, в тому числі в аналоговому форматі, радіо і телебачення. В аналоговому отримували і в 2018, і 2019, і зараз отримують тимчасові дозволи. Працюють вони в Каланчаку, в Лазурному, на передавачах у Скадовську, Новотроїцькому, в Чаплинці і Чонгарі - це крайня точка наближена до Криму," - зазначив Сергій Мовчан.

Що відомо:

  • 12 грудня 2019 року Національна рада погодила проєкт Плану заходів щодо вивільнення смуг радіочастот у діапазонах 790 – 862 МГц, 694 – 790 МГц від радіоелектронних засобів радіомовної служби (телебачення) для впровадження радіотехнології LTE.
  • Попередні результати підбору цифрових каналів для місцевих мовників Національна рада отримала 4 травня, нові прораховані у стандарті DVB-H канали мережі МХ-6 (166 каналів) і нові перераховані в діапазон 470 – 594 МГц канали мереж МХ-1, 2, 3, 5 (223 канали) - 6 травня.
  • Попередньо Національна рада зверталася до Українського державного центру радіочастот (УДЦР) щодо прорахунку каналів мовлення у 65 населених пунктах для місцевих телерадіоорганізацій. Щодо 12 з них уже були отримані висновки, і ці частоти були виставлені на конкурс. Зараз ще 35 радіоелектронних засобів (РЕЗ) отримали погодження Генштабу і будуть надані регулятору для подальшого проведення конкурсів. 10 РЕЗ – направлені на погодження до ЗСУ, 3-м РЕЗ доцільно перенести місцезнаходження, а щодо 5-ти РЕЗ було отримано негативну відповідь Генштабу.
  • Після отримання від УДЦР актів виконаних робіт і копій висновків УДЦР для місцевих цифрових каналів, регулятор зможе оплатити проведені УДЦР роботи. Отримавши оригінали висновків, Національна рада зможе розпочати процедуру ліцензування місцевого цифрового мовлення. Зважаючи на вимоги статті 25 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» щодо термінів проведення конкурсів на мовлення, ліцензування місцевих компаній завершити до 30 червня 2020 року не вдасться.

Єлизавета Жарких, Таміла Іванова.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди