Україна із союзниками готує декларацію про український повітряний щит — Єрмак

Україна із союзниками готує декларацію про український повітряний щит — Єрмак

Україна із союзниками готує декларацію про український повітряний щит — Єрмак
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак, 16 серпня 2022 року, Київ, Україна. Фото: Getty Images

Україна разом із союзниками розпочала розробку спільної декларації про український повітряний щит.

Про це заявив керівник Офісу президента Андрій Єрмак під час виступу на Міжнародному форумі з безпеки у британському Галфіксі.

"Оскільки російські удари по українських містах та об’єктах критичної інфраструктури вочевидь триватимуть, Україні вкрай необхідна ефективна протиракетна оборона. Дуже оперативно, до настання зими", — зазначив посадовець.

За його словами, ефективний захист українського неба — важлива складова гарантій безпеки.

"Тому Україна разом із найближчими союзниками розпочала розробку спільної декларації про український повітряний щит. Ми маємо на меті побудувати комплексну багаторівневу систему протиповітряної та протиракетної оборони України. І це буде внеском у спільну авіаційну безпеку всього Європейського континенту", — наголосив Єрмак.

Керівник Офісу президента, додав, що через систематичні російські удари по енергомережі Україні доводиться дедалі більше економити енергію.

"Певен, ви вже знаєте, що лише 15 листопада ворог випустив майже сто крилатих ракет. Більшість із них наша армія успішно перехопила. Але не всі. І тепер ритм нашого життя задають графіки блекаутів", — зауважив він.

При цьому Єрмак переконаний, що Україна зможе перемогти у конфлікті з Росією.

"Ми вистоїмо. Я в цьому впевнений. Наші військові в цьому впевнені. Наше суспільство в цьому впевнене. Ми мусимо перемогти. Та ми захищаємо не лише себе. За нами – Європа", — підсумував посадовець.

Читайте також

У Києві не виключають повного блекауту, "Укрзалізниця" запустила потяг до звільненого Херсона. 269 день війни. Онлайн

На початок