Перейти до основного змісту
Спортсмени, зірки та полярники: хто долучився до флешмобу "Жовта стрічка" до Дня гідності й свободи

Спортсмени, зірки та полярники: хто долучився до флешмобу "Жовта стрічка" до Дня гідності й свободи

Спортсмени, зірки та полярники: хто долучився до флешмобу "Жовта стрічка" до Дня гідності й свободи
. Фото: рух громадянського спротиву "Жовта стрічка"

21 листопада, у День гідності й свободи, в Україні та інших країнах світу провели флешмоб на підтримку опору на окупованих Росією територіях. Учасників закликали пов'язати жовту стрічку, викласти у соцмережі фото з нею та хештегом #ЖовтаСтрічка.

Як повідомили організатори заходу, флешмоб, зокрема, підтримало Представництво України при Європейському Союзі в Брюсселі.

"У День гідності та свободи ми пов’язуємо жовту стрічку біля кварталу Європарламенту в центрі Брюсселя на підтримку незламних українців. Україна переможе!", — зазначив Всеволод Ченцов, представник України при Європейському Союзі.

Також жовту стрічку сьогодні прикріпили собі на одяг співробітники української дослідницької станції "Академік Вернадський" на острові Галіндез в Антарктиді.

"У такий спосіб ми хочемо подякувати всім, хто на захоплених Росією територіях чинить відчайдушний опір і показує, що це наша земля, це Україна! Ви — справжні герої! Пишаємося вами і хочемо, щоб ви відчували нашу підтримку з Антарктиди", — написали полярники на своїй офіційній Instagram-сторінці.

Гравці футбольного клубу "Динамо" також вийшли з жовтими стрічками на матч із рівненським клубом "Верес". Окрім того, флешмоб підтримали футболісти ФК "Шахтар", серед яких — Андрій Пятов, Микола Матвієнко, Олексій Шевченко, Тарас Степаненко та Анатолій Трубін.

Cеред зірок та лідерів думок флешмоб підтримали музиканти Святослав Вакарчук, Джамала, Тіна Кароль, Lida Lee, Павло Зібров; гурти "ДахаБраха", "Антитіла", "Друга ріка"; телеведучі Андрій Бєдняков і Тимур Мірошниченко з дружиною Інною; співак, військовослужбовець та очільник "Культурного десанту" Коля Сєрга; німецький дизайнер Френк Пітер Вайлд та інші.

До проведення флешмобу закликав рух громадянського спротиву "Жовта стрічка", який виник навесні 2022 року в Херсоні майже одразу після того, як його захопили російські війська, і швидко поширився на інші окуповані території, зокрема у Бердянську Енергодарі, Луганську, Новій Каховці, Криму та окупованих містах Донеччини.

"Попри постійну загрозу життю, викрадення й тортури активісти продовжували підпільний протест. На вулицях міст з'являлися проукраїнські плакати та графіті, а на парканах, деревах і навіть будівлях окупаційних адміністрацій — пов'язана жовта стрічка як символ опору російській окупації. Активісти не тільки чинили інформаційний спротив, але й зірвали одну зі спроб провести псевдореферендум у Херсонській області навесні 2022 року", — йдеться у пресрелізі руху.

Активісти зазначили, що "Жовта стрічка" на Херсонщині щасливий фінал — 11 листопада українська армія звільнила Херсон та всю правобережну Херсонщину.

"Проте близько 20% території України залишається окупованою. Там продовжують чинити спротив сміливі українці", — зазначається в дописі.

Відтак на знак підтримки й вдячності до всіх, хто не зламався під російським тиском, у День гідності та свободи спільнота "Жовта стрічка" закликала увесь світ долучитися до флешмобу.

"Ми закликаємо весь світ підтримати мужніх людей, які висловлюють непокору окупації. 21 листопада пов’яжіть на одяг чи розмістіть у себе на дверях, балконі, паркані, в офісі жовту стрічку на знак того, що вболіваєте за українців на тимчасово окупованих територіях та підтримуєте їхнє прагнення свободи", — зазначив один із координаторів руху спротиву.

Подробиці про флешмоб та спротив на тимчасово окупованих територіях можна дізнатися на сайті ініціативи.

Флешмоб "Жовта стрічка" створено комунікаційною агенцією Gres Todorchuk та рухом громадянського спротиву "Жовта стрічка" в рамках проєкту підтримки українців на тимчасово окупованих територіях #НазавждиУкраїна.

Що відомо

  • 11 листопада в Херсон зайшли Збройні сили України. Звільнені також низка міст та селищ в Херсонській області. 14 листопада Херсон відвідав Зеленський, там офіційно підняли український прапор.
  • 12 листопада до Херсона прибули та почали працювати керівник ОВА Янушевич, представники СБУ та Нацполіції. У місті запроваджують комендантську годину, яка діятиме з 17:00 до 8:00, повідомив керівник ОВА Янушевич. Він попередив про обмеження на в’їзд ти виїзд з міста.
  • Херсон був єдиним обласним центром, який Росія змогла окупувати під час повномасштабної війни. Місто перебувало в російській окупації з 2 березня по 11 листопада.
  • Одразу після звільнення низка міжнародних та українських журналістів потрапили до Херсона, аби висвітлити звільнення міста. Журналістів позбавили акредитації за репортажі з Херсона.

Читайте також

Прапори, обійми та сльози. Як херсонці святкують свободу і зустрічають українських військових

Топ дня
Вибір редакції
На початок